Чим видав себе меркантильний чоловік напередодні весілля

Іра та Михайло — закохані, молоді та трошки божевільні. Познайомилися в Інтернеті, довго не могли зустрітись, а як зустрілися, виявилося, що мають величезну кількість спільних знайомих.

Довгі прогулянки, теплі вечори та приємне проведення часу зробили свою справу. Пролетів Купідон, і вони таки закохалися одне в одного. Ще одним фактором вдалості їхнього союзу були спільні друзі, які постійно підтримували та наставляли парочку на істинний шлях. Було видно, що їм не все одно.

Із самого початку відносин Мишко зауважив, що його обраниця Іра досить добре влаштувалася у фінансовому плані. Вони одразу домовилися між собою, що будуть «сучасними та просунутими, як у Європі». Це означало, що кожен платить сам за себе, крім, звичайно, будь-яких дурних романтичних дрібничок та подарунків, адже без цього ніяк.

Тому Михайлу було досить комфортно проводити час у клубах та кафе, а також у подорожах. Заплатити за себе, навіть трохи заощадити – і все. Багато грошей не буває, треба заощаджувати.

Не те щоб він чогось потребував, але, розкидатися грошима не любив. А зараз часи такі, що ніколи не можна дізнатися, коли заощаджене стане в нагоді.

Ірина жила одна у двокімнатній квартирі. Її, як і непогану іномарку, подарували їй батьки. Заможні люди, які не хотіли, щоб їхня дочка чогось потребувала. Але Іра всім говорила, що живе в орендованій квартирі, а машиною користувалася тільки в крайніх випадках. Так їй було спокійніше на душі, адже її коло спілкування не могло похвалитися особливими коштами.

За півроку після весілля дівчина вирішила піти на дорогі курси для дизайнерів. Батьки більше не допомагали дочці грошима: тепер вона вже доросла.

Питання витрати грошей довелося переглянути: Михайло тепер мав більше витрачати на їжу та на бензин, коли сам хотів взяти машину. За квартиру продовжували платити порівну.

У цей час не сказати щоб важкий момент сімейного життя Михайло не витримав.

— Та як же виходить! Ти витрачаєш гроші на курси для себе, а я мушу за все платити. Чому раніше було інакше, і все було нормально? Невже штамп у паспорті все змінює?

Він все одно залишився незадоволений, навіть коли Іра пояснила, що на курси вона вирішила піти не заради забави, а для отримання кращої, більш оплачуваної роботи в майбутньому і що від її результатів залежить і його майбутнє, і майбутнє їхньої родини загалом. Вона ще сказала, що була б рада, якби Михайло витратив трохи часу, щоб навчитися чогось нового.

Про себе Мишко міркував так: його робота буде затребуваною завжди. Він бармен. А в їхньому місті не передбачається виникнення барів найвищого класу. То навіщо мучити себе та витрачати зайві гроші?

І Іра теж, повелася на якісь курси, даремно лише гроші витрачає, причому його. Він знає, чия це квартира і машина, тесть йому на весіллі все доповів.

За кілька місяців пара вирішила поїхати кудись відпочити на кілька днів. І Іра натякнула, що і цього разу їй доведеться заощаджувати, тож більшу частину відпочинку Мишко має взяти на себе. Такий розклад виявився чоловікові не до смаку і він знову скипів.

— Я більше не маю наміру це терпіти. Мої гроші йдуть у трубу. А якщо я просто залишуся ні з чим. Ти хоч знаєш, скільки вечорів мені потрібно відорати, щоб ми вдвох могли поїхати, куди ти там хочеш? Давай загалом так. Перепиши на мене бодай машину. У такому разі я буду захищений від того, що ти просто кинеш мене, якщо знайдеш когось багатшого.

Того дня Ірина була шокована. Звичайно, будучи з дитинства забезпеченою, вона трохи по-іншому дивилася на гроші. Але щоб вимагати від неї машину, то це був уже перебір. Але факт залишався фактом: своїх грошей у неї не вистачало, і поки вона була змушена якось виправдовуватись перед чоловіком.

Протягом кількох місяців Мишко повертався до цієї розмови ще кілька разів. Причому кожна із них був усе довшою і все більш агресивною. Було видно, що чоловіка охопив азарт, і відступати від своїх слів він не збирається.

Зрештою, Іра не витримала.

— Я переписала квартиру та машину на батьків. Тепер у мене нічого немає. Натомість тато дав мені всю суму на курси, і тепер ми можемо все почати спочатку. Роздільний бюджет, нормальні стосунки, жодної заздрості між нами. Я вдячна тобі за твою допомогу, і я маю для тебе один маленький подарунок…

Але закінчити свій монолог дівчина не встигла. Чоловік за мить помінявся в обличчі і розвернувся на 180 градусів. Зачинилися двері до кімнати, і він пішов у душ. Через півгодини або близько того спокійний на вигляд Михайло одягнувся і пішов. Мабуть, на роботу. Але, прийшовши під ранок, він почав мовчки збирати речі.

Через тиждень, буквально надіславши СМС повідомлення, чоловік повідомив, що має намір розлучатися. Жодні вмовляння, подарунки та переговори не змінять його рішення. Більше так продовжуватися не може, і він іде.

А Ірина досі не може прийти до тями. Чому так сталося? Адже на початку їхніх стосунків кохана людина навіть не здогадувалася, хто її батьки. Що все-таки змінилося? І тільки батько зовсім не здивувався, коли побачив дочку на порозі свого будинку.

Тільки сумно посміхнувся і запросив усередину. Хороша, міцна кава має хоч трохи виправити ситуацію і заспокоїти розхитані нерви.

You cannot copy content of this page