Дід написав заповіт, за яким увесь бізнес перейде братові, а в мене в домі почалися скандали, і мій сімейний корабель почав текти…

Вам, напевно, знайоме дивне відчуття полегшення, коли після важкого занурення в чиїсь проблеми раптом несподівано усвідомлюєш, що проблеми, власне, не твої. Нехай навіть близьких людей, але не твої, і не ти в них винен.

Це приблизно, як після години перегляду важкого і страшного фільму жахів, раптом розумієш, що можеш просто вимкнути телевізор. А якщо раптом ці проблеми стають твоїми, то виникає відчуття, ніби ти в кошмарному сні і не можеш ні прокинутися, ні вимкнути телевізор.

Приблизно так само я повторив долю свого батька, отримавши ті самі проблеми. Розповім про свою сім’ю – це батьки, молодший брат, дід і бабуся по батькові. Сім’я багата: у діда великий бізнес. Мій батько один син у своїх батьків. Дід бачив у ньому продовжувача своєї справи.

Батько виправдовував його надії, в усьому слухав діда, разом із ним займався бізнесом. Усе було добре, дід збирався перевести бізнес на батька. Хотів, щоб батько одружився і дуже бажав онуків. Сталося так, що батько одружився по великому коханню, але проти волі діда. Моя мама була дуже красива.

І ця краса поєднувалася з нестерпним характером. Сліпа любов батька до матері не дозволяла бачити її недоліки, але ці недоліки добре бачив дід. Мати приїхала в місто з села в пошуках гарного нареченого. І, ось, отримала його. Жодних почуттів до батька мати не мала, але їй дуже подобалося  забезпечене життя.

Коли народився я, а потім і брат, наша мати нами не опікувалася. Ми завжди були під опікою діда і бабусі. Дід балував нас і дуже любив. Батько повністю поринув у роботу. Через скандали додому його не тягнуло. Мати завжди була чимось незадоволена, але найбільшу лють у неї викликало те, що дід не переводив на батька свій бізнес.

Ми виросли, було добре видно, що батько дуже втомився від скандалів. Поступово велика любов батька до матері згасла. До того ж у матері були коханці. Батько спочатку не вірив, але потім переконався у тому, що це правда, і вони розлучилися.

Навіть після скандального розлучення мати не залишилася бідною жінкою – вона вміла урвати свій шматок пирога, але бізнес діда так і залишився недоступним для неї. З черговим коханцем мати поїхала кудись за кордон. Якийсь час батько був один, а потім йому сподобалася одна з його співробітниць.

Тиха, спокійна, розумна, скромна, така непомітна “сіра мишка”, ми з братом так і охрестили її, позаочі, звісно, Мишкою. Красою не блищала, і за віком більше підходила нам із братом. Що батько знайшов у ній, не знаю, але він привів її в дім.

І сталося диво – Мишка принесла в наш дім довгоочікуваний спокій і затишок. Усіх тягнуло додому, де було так добре. Була у Мишки одна чудова якість – почуття гумору, причому гумор був добрий, м’який. Ми з братом часто грали з нею в комп’ютерні ігри, нам подобалося проводити час разом.

З таких дрібниць, напевно, і складається тихе людське щастя. Після появи мачухи багато проблем розв’язувалися ніби самі собою. Не знаю, чи було між батьком і Мишкою кохання, але взаєморозуміння точно було.

Припала вона до душі і нашому суворому дідові, та й бабуся прийняла її беззастережно, хоча після першого шлюбу батька здавалося, що вона відірве голову будь-якій невістці. Минуло два роки. Тепер і я зустрів своє кохання і одружився. Дід купив нам квартиру, ми стали жити окремо.

А батько з Мишкою і братом залишилися в сімейному особняку. Моя дружина нагадувала мою матір тим, що теж хотіла, щоб бізнес діда перейшов, але вже не батькові, а мені, як старшому онуку. Вона одразу не злюбила Мишку, а дід дуже радів, що батько нарешті знайшов своє щастя. Він наполіг на тому, щоб батько і Мишка одружилися.

Вони подали заяву, а за тиждень до весілля батько загинув в автокатастрофі. Важко описати наше горе. На діда страшно було дивитися. Мою дружину це горе глибоко не зачепило. Вона хотіла, щоб Мишка покинула особняк, і щоб ми в нього переїхали, а брат переселився в нашу квартиру.

І тут ми дізналися, що Мишка вагітна. Коли дід дізнався про це, він дуже зрадів, приїхав у сімейний маєток, зібрав усю родину. Про що вони говорили, що вирішували раніше не знаю, але дід оголосив, що після жалоби брат і Мишка одружаться, і дитина вважатиметься сином мого брата.

Дід написав заповіт, за яким увесь бізнес перейде братові, а в мене в домі почалися скандали, і мій сімейний корабель почав текти, а днями я отримав докази численних зрад своєї дружини. Ось так. Коло замкнулося, я повторив історію свого батька. Тільки без бізнесу і без грошей.

You cannot copy content of this page