Родинні історії

Довгий час я жила в болісних здогадах, а поговорити з батьком прямо боялася. Мамині відмовки мені набридли, тому я перестала її про щось питати…

Коли я була маленькою, мій батько жив не зі мною та мамою, а в сусідній квартирі. Мене ніколи це не бентежило, бо я думала, що це нормально. Але що старша я ставала, то більше підозр у мені з’являлося. У школі всі однокласники мали звичайні сім’ї, а моя завжди від них відрізнялася.

Бувало, я питала у мами, чому все так. Адже насправді ми чудово ладнаємо і з татом, і з сусідкою. Вона ставилася до мене як до дочки, та й я завжди називала її своєю другою мамою. Моя ж мама на всі мої запитання щоразу відповідала, що я зрозумію як виросту.

Але я не розуміла, а ще більше заплутувалася. Якось моєї однокласниці не було в школі цілий тиждень. У класі почали розпускати плітки і розповідати про те, що її тато жив на дві родини і в результаті кинув її маму. Коли вона прийшла на заняття, всі почали розпитувати її, чи це правда.

Тоді ця дівчинка чесно відповіла, що її батько дійсно пішов від них заради іншої жінки. Тоді всередині мене щось стислося. Я зрозуміла, що в мене дуже схожа ситуація. Тільки тато не пішов від мами, а все ще поряд.

Але все одно це якось дивно. Довгий час я жила в болісних здогадах, а поговорити з батьком прямо боялася. Мамині відмовки мені набридли, тому я перестала її про щось питати. Якось сусідка попросила мене допомогти з прибиранням. Вона займалася кухнею, а мені довірила спальню.

Я старанно витирала пилюку на всіх поличках, складала все по місцях. Було так приємно побачити наші спільні фотографії, які стояли на тумбочках. Там я й помітила татів паспорт. Я знала, де у цієї жінки зберігаються всі документи, тож вирішила віднести туди паспорт.

Але перед цим мені захотілося його відкрити та подивитися на свого молодого батька. Машинально я перевернула ще пару сторінок і побачила штамп. Виявилося, що він давно одружений з нашою сусідкою. Я не одразу зрозуміла, що відбувається, адже я з’явилася на світ через кілька років після.

У голові зріли питання, і я розуміла, що цього разу від відповідей моїм батькам не втекти. Я зателефонувала батькові та сказала, що нам потрібно терміново поговорити. Він тут же примчав, бо я відчувала себе погано через все це.

Мої питання його збентежили. Він розповів, що моя мама дружила з нашою сусідкою ще з часів університету. Якось вона поїхала у досить тривале відрядження і попросила мою маму доглянути квартиру, іноді готувати для мене. Я не знаю, як це сталося, але мій батько став моїм батьком.

Ком розміром з кулак здавлював моє горло. За словами батька, моя мама одразу у всьому зізналася подрузі. Вона просто мріяла про дитину і шукала хорошого чоловіка, який би зміг допомогти їй. Вони вирішили залишити все як є. Ніхто нікуди не переїжджав, бо тепер нас стало четверо.

Знаю, що ця історія звучить дивно, і, мабуть, вона чудово підходить для сюжету фільму. Але часом життя буває непередбачуваним. Я не можу засуджувати вибір моїх батьків. Але після всього цього я почала любити нашу сусідку ще більше. Її мудрий вчинок подарував мені відчуття захищеності.

Вам також має сподобатись...