Дядьки усміхнулися залізними зубами, закивали і пішли у справах. Грабувати сільський магазин

У дитинстві ми з друзями, Владиком і Костею, викопали в лісі землянку. Для штабу, ясна річ. Там сосну підмило струмком, утворився такий барліг, ми її розширили і вийшла землянка.

Місяць копали. І, хитаючись від втоми, йшли ввечері додому. Це на дачі було. Засинали важким сном, а вранці знову йшли нібито гуляти.

Копали далі. І вже майже все було готове для штабу. Але ми прийшли – а в землянці двоє дядьків в татуюваннях. З дуже короткими зачісками.

Сидять і палять. І розмовляють так своєрідно. Це були зеки-втікачі, як потім з’ясувалося. Нам не сподобалося, звичайно, що в нашому штабі дядьки сидять. Хлопчики прямо обурилися.

І виштовхали мене вперед, призначивши командиром – щоб я дядькам гідно і чітко роз’яснила, що вони зайняли чуже приміщення.

Я спідничку обсмикнула і сказала ясним піонерським голосом: «Товариші! Це наш штаб. Це наша землянка. Давайте розберемося по справедливості. Ми будемо тут гратимемось удень, а ви можете приходити і гратися ввечері. Так буде чесно і всі будуть задоволені! ».

Дядьки усміхнулися залізними зубами, закивали і пішли у справах. Грабувати сільський магазин. А ми залізли до землянки. І Владик з Костею дуже мене хвалили і тиснули руку.

І називали командиром партизанського загону. Хоча під час моєї промови боязко м’ялися десь вдалині … Я все розуміла.

Але приймала хвалу, що ж робити. Я ж командир. А дядьки ввечері не прийшли – їх прямо в магазині узяли на місці злочину і вели через все селище.

І дядьки з захопленням на мене дивилися і посміхалися залізними зубами. Один навіть вигукнув, що повернеться і одружиться на мені після повернення з санаторію.

Дівчинка-командир! Ну ну. Дідусь так і не зрозумів сенсу обіцянки – він не знав про землянку і знайомство з зеками. І про поведінку моїх друзів. І так і вважав мене маленькою слабкою дівчинкою.

І допомагав, і дбав, і захищав; і не було ніякої необхідності бути сильною. Поки він був поруч. Ось що таке сильна жінка, яка про всіх піклується і всіх захищає. Дуже часто це відбувається тому, що її просто штовхають вперед. І нікого немає поруч, хто міг би її захистити і підтримати …

You cannot copy content of this page