І ось мама вирішила продати свій будинок. Тоді, п’ять років тому, я з чоловіком були надто ошелешені, щоб не пустити матір і брата до себе…

Мене та мого брата завжди страшенно дратувала релігійність матері. Ми були атеїстами і вважали, що всі мамині молитви – це повна маячня. Ну кому це допомагає? Потрібно щось серйозне робити. Наприклад, заробляти гроші.

Та й узагалі – варто дивитися на світ тверезо. Того вечора було чергове релігійне свято. Мама поверталася з магазину з продуктами. Вона хотіла приготувати смачну вечерю і потішити нас.

Так вийшло, що свій власний будинок вона продала, щоб усі гроші віддати до церкви. Це сталося близько п’яти років тому. Саме тоді вона переїхала з моїм молодшим братом до будинку моєї сім’ї.

Ми були не надто щасливі приймати в себе нежданих нових мешканців. Будинок був зовсім невеликим, до того ж я чекала на дитину, а тут раптово мати заявляється з братом. Влаштувала свою чергову релігійну витівку!

Моя мама і раніше влаштовувала подібні речі. Якось вона віддала практично всі наші речі до церкви. А ще, коли ми були меншими, до нас додому вічно приходили якісь священики. Мене та мого брата це лякало.

Я була щаслива, коли з’їхала від матері в будинок чоловіка. Він був далекий від віри та релігії. Разом ми старанно заробляли і планували, як житиме далі. Усе складалося добре. І ось мама вирішила продати свій будинок.

Тоді, п’ять років тому, я з чоловіком були надто ошелешені, щоб не пустити матір і брата до себе. Брата було особливо шкода. Він був ще надто молодий, щоб з’їхати від божевільної матері і жити самостійно.

І ось, через п’ять років, задоволена мама поверталася під дах, який їй ми дали. Усі ці роки вона жила тут приспівуючи. Брат зрідка їздив на заробітки, адже мама вимагала, щоб він допомагав їй підтримувати церкву.

Я дивилася на це все крізь пальці довгий час. Але сьогоднішній вечір став останньою краплею. Я з чоловіком утримували не тільки свою сім’ю, в якій уже з’явилося малятко, а ще й матір.

Добре хоч брат ставився з розумінням і збирався з’їхати найближчим часом. Мати зайшла на подвір’я і побачила там похмурих мене з братом. Вона завела свою чергову релігійну пісню про подяку.

Потім почала говорити щось про свято. Ми мовчки стояли, чекаючи, коли мама закінчить свої звичні байки. Ми вже знали, що це лише маніпуляція, яку мама використовувала проти них довгі роки.

Я зібралася з духом і сказала, що мама більше з нами не буде жити. Ми винайняли їй невелику квартиру в місті, бо в мене маленька донечка і я хочу огородити її від нездорового релігійного впливу…

You cannot copy content of this page