І щойно мама приїхала в будинок із коханцем, поцікавилася, чи не соромно їй так приїжджати і їх тут усіх ганьбити. Тітка осадила її запитанням, чи не соромно їй було всі ці 18 років жити на її гроші…

У нашому маленькому містечку чутки розлітаються швидко, а залишаються надовго. Усі одне одного знають, а тому історія моєї тітки стала свого роду місцевою легендою. Я була ще маленька, коли це сталося. Нещодавно сперечалися з подругами про те, що має робити чоловік по дому.

І часто згадували тітку, яка не так давно приїжджала в наше селище під ручку зі своїм італійцем. Ситуація примітна тим, що через майже 18 років життя на заробітках за кордоном жінка повернулася в рідне селище, щоб відвідати дочок.

Прямісінько в їхній спільний із колишнім чоловіком будинок, де він прекрасно собі поживав увесь цей час. Дядько від сорому з’їхав до матері на край села, і правильно. Я вважаю, що він це заслужив, але не все так однозначно…

Мені було 9 чи 10 років, коли люди почали пліткувати про те, який дядько нехороший і яка тітка простачка. Річ у тім, що її чоловік, маючи з нею трьох чудових дітей, просторий будинок і налагоджений побут, примудрився загуляти із сусідкою.

Сусідка славилася тим, що в неї в самої були діти від різних чоловіків, а тьотя до цього мала репутацію прекрасної господині, мами і дружини. А в селі як? Якщо кістки перемивають, то одразу всім: і невірному чоловікові, і ошуканій дружині. І це майже після 20 років їхнього спільного шлюбу!

Двоє дітей були вже повнолітні, а молодша донька тільки-но пішла до старших класів. Усі засуджували дядька за його підлий вчинок, але він відмовлявся до останнього. Що це все наклепи, домисли і плітки, але коли тітка сама пішла розбиратися до сусідки, та здала невірного з потрохами.

У сім’ї були й інші проблеми, які випливли на загальний огляд разом зі скандалом. Виявилося, що дядько майже нічого не заробляє і має багато вільного часу. От і навідувався до сусідки, поки дружина на роботі, а вона при цьому і готувала, і прибирала.

Зраджена і принижена, тітка вирішила, що більше залишатися в цьому містечку не має наміру. Жодного в цьому не було задоволення: про неї говорили на кожному розі і в кожному автобусі. Кажуть, що вона пробувала розлучатися, але чоловік розлучення не дав.

Сказав, що з їхнього спільного будинку з’їжджати не має наміру. Тітка не знайшла в собі сили возитися з документами, зібрала валізи, швидко оформила робочу візу і поїхала якомога швидше. Що тоді почалося! Люди переметнувся на бік покинутого чоловіка, на якому залишилися діти і будинок.

Напевно, у нього ще були надії, що дружина до нього повернеться, але йшли роки, а тітки все не було. Згодом її діти дуже добре зажили: старшим вона купила по однокімнатній квартирі, щоб було де починати самостійне життя, а молодшу залишила при батьку в їхньому родинному будинку.

Та закінчила школу, потім університет, але вирішила залишатися в батьківському гнізді. При цьому мама регулярно висилала гроші на ремонт і облаштування, тож через 10 років непоказний, але значний будинок перетворився на розкішний замок, відомий на всю округу.

Ось тільки всі заслуги чомусь приписували дядькові, заробітків якого йому ледь вистачало на себе самого. Він і займався ремонтом. Через 18 років, буквально кілька місяців тому, знову з’явився привід для чуток. Тітка під ручку з італійцем гордо прогулювалася центральною вулицею.

Вона не звертала уваги ні на осудливі погляди, ні на злі язики, адже їй самій уже скоро 60 років буде, але, наскільки я знаю, у цьому віці за кордоном життя тільки починається. Приїхали вони в гості до дочок знайомитися і, звісно, зупинилися в тому самому будинку, в якому влаштувався дядько.

Він такої ганьби не витримав, адже подружжя вони були тільки на папері. Ось і з’їхав він із цього будинку до своєї старої мами на околицю. Напевно, потім повернеться, коли чутки вляжуться, але вляжуться вони ще нескоро. Досі всі сусіди кісточки їй перемивають, що вона зазіхнула на сім’ю і взагалі совісті не має.

Інші ж вважають, що дядько це заслужив своєю зрадою. Невже він не міг, як нормальна людина, дати добро на розлучення і закінчити цю справу по-дорослому? Тут, звісно, багато хто його захищає: мовляв, він за молодшою донькою дивився та за будинком. Тітці ж все одно на те, що про неї говорять.

Почуття колишнього чоловіка їй теж були байдужі, але так сталося, що одна з моїх подруг – її молодша дочка, яка весь цей час жила з татом. І щойно мама приїхала в будинок із коханцем, поцікавилася, чи не соромно їй так приїжджати і їх тут усіх ганьбити.

Тітка осадила її запитанням, чи не соромно їй було всі ці 18 років жити на її гроші. Ось і виходить, що тітка залишалася головною годувальницею сім’ї весь цей час навіть після того, як вони з чоловіком розійшлися, а за будинком дядько наглядав, бо жити було ніде, хіба що тулитися у квартирці своєї мами.

Місцеві з цікавості запитували тітку, яке воно, життя за кордоном? Чи не шкодує, що поїхала? І як вони познайомилися з новим чоловіком. Тітка сказала, що жодного секрету в цьому немає і її чоловік прекрасно знав, куди вони їдуть. Познайомилися вони на заробітках.

Для неї на той момент це здавалося немислимим – у такому віці зійтися з іноземцем, але цей чоловік виявився не промах і не відступався, поки не підкорив її серце. Незабаром вони стали жити разом, і майже всі гроші тітка висилала родині: дітям і на ремонт будинку. І вона ні про що не шкодує.

Якщо чоловік справді гідний, то він не тільки не зраджуватиме. Він зі шкіри геть вилізе, щоб знайти гідну роботу і дім теж не закине. Можливо, з готуванням не у всіх так добре, як у нього, але домашні обов’язки чоловіка мають бути пропорційні до жіночих, особливо якщо працюють обидва.

Інша річ, якщо чоловік – годувальник сім’ї, тоді можливі варіації, або навпаки. Зараз можна зустріти найрізноманітніші моделі сім’ї, але я вважаю, що головне – не традиції, а справедливість. Мої подруги згодні зі мною не в усьому. Наприклад, у тому, що хороша мати ніколи не залишить своїх дітей.

І ось так не заявиться під руку з незнайомцем у рідний дім, а я вважаю, що вона все правильно зробила: життя одне, діти дорослі, а про почуття дядька якось дивно хвилюватися після того, як він сам же все й зруйнував.

You cannot copy content of this page