Коли чоловік дізнався, що будинок брата будується за мої гроші, пішов від мене

У будь-якій багатодітній родині старші і молодші діти так чи інакше розділені не тільки віком, але і обов’язками. Старший син або дочка автоматично беруть на себе частину справ батьків. Допомагають по дому, сидять з молодшими братами і сестрами, служать опорою.

Старша дитина мимоволі бере на себе велику відповідальність, і з плином часу вона може переслідувати її все життя.

Таким прикладом служить ситуація Ольги. Адже навіть через десятки років вона продовжує виконувати роль «старшої», що негативно відбилося на її особистому житті.

Крім Ольги в її родині було ще дві сестри і один брат. Почуття обов’язку перед батьками, які віддавали дітям все і зуміли забезпечити старшу дочку освітою, не відпускало Ольгу.

Як тільки вона встала на ноги, то відразу почала допомагати молодшим дітям. Кому з оплатою навчання, кому по виплатах за квартиру.

Для того щоб допомагати близьким, Ольга спеціально шукала підробітки. Зараз вона працює в міжнародній компанії і заробляє достатньо, щоб забезпечити себе і продовжувати допомагати сестрам і брату.

Коли Ользі було 32 роки, вона зустріла Максима. Незабаром вони стали жити разом. І все йшло добре, якби не постійні дзвінки і появи родичів з проханням про фінансову допомогу.

– Врешті-решт, – одного разу не витримав Максим. – Вони вже не діти, щоб забезпечувати їх. Знаю, так як твоїх батьків вже давно немає з нами, ти довгий час вважала себе у відповіді за них. Але, Оль, вони вже повинні самі дбати про себе і своїх дітей.

Ольга нічого не відповіла, але про себе погодилася з Максимом. Вже пройшло достатньо часу. Її сестрам і брату більше 20 років. У двох є сім’ї. Чому вона повинна грати для них роль матері, коли вона такою не є?

Вона вже збиралася припинити будь-яку допомогу, коли сталося несподіване. Молодший брат розлучився. І так як жити йому було ніде, Ольга на час поселила його у себе. Максиму це не дуже сподобалося, але він промовчав.

Через рік він дізнався, що Ольга оплачує будівництво будинку для того самого брата. Тоді його терпінню прийшов кінець.

– Я багато чого можу зрозуміти, але такі сімейні відносини точно не для мене. Їм зручно, а ти не хочеш помічати очевидне.

Після цих слів Максим зібрав речі і пішов. Незабаром він одружився з іншою жінкою, а Ольга залишилася наодинці з потребами родичів.

Нещодавно Ользі виповнилося 42 роки. Своєї сім’ї вона так і не завела, але все продовжує підтримувати сестер і брата. Іноді допомагає з племінниками, возить їх разом з собою на море і всіляко підтримує. Немов вона їх бабуся.

Але недавно трапилася неприємність, і Ольга опинилася в лікарні. Вона провела в палаті більше тижня, але до неї ніхто жодного разу не зайшов. Розсерджена і засмучена Ольга не витримала. Вона набрала номер однієї з сестер.

– Не соромно вам ?! Я стільки вам допомагала все життя, а ніхто з вас навіть пляшку води або фруктів не принесе! Як так можна?

Сестра на тому боці початку невиразно виправдовуватися, але Ольга не стала слухати. Вона кинула трубку і прийняла остаточне рішення відтепер жити тільки для себе.

Де межа між боргом і необов’язковою допомогою? Коли потрібно говорити однозначне «ні» і чому це так важливо?

You cannot copy content of this page