Навіщо ви дитину з малих років до розкоші привчаєте? Звикне, що в житті все легко дістається. Виросте недолугою і стане утриманкою

У другий день свят ми прийшли в гості до свекрухи. Я спеціально відкладала цей візит, адже за 10 років життя в шлюбі знаю, що посиденьки зі свекрухою нічим хорошим не закінчуються.

Справа в тому, що у моєї свекрухи, Ольги Андріївни, дуже трепетне ставлення до грошей. Вона виросла в небагатій робітничій сім’ї, де економити на кожній копійці було нормою.

Її батько був звичайним робітником на заводі, а мати – швачкою на фабриці. Працювали вони багато, а за таку роботу отримували мало. Все, як у більшості. Тому дитинство матері чоловіка пройшло без надмірностей. В результаті вона принесла свою дитячу звичку економити в доросле життя.

У такій же манері вона виховала і власного сина. Чоловік розповідав мені, як в дитинстві йому доводилося довго ходити в одязі, на якому вже місця не було для латочок. Він просив матір купити йому інші штани або сорочку, але вона завжди відповідала однаково:

«Навіщо купувати нове, якщо річ ще можна підлатати і заощадити кошти?»

У перші роки нашого заміжжя мені насилу вдавалося вмовити його хоч на якісь покупки. Банальний похід в магазин за продуктами перетворювався в випробування.

Щоразу ми обходили кілька магазинів, і чоловік записував ціни на необхідні нам продукти. Після цього він порівнював цінники і вирішував, де і що дешевше купувати. Зазвичай такі закупівлі тривали по 3-4 години. І все заради вигоди в кілька десятків гривень. Це було нестерпно.

На щастя, через кілька років мені все ж вдалося змінити ставлення чоловіка до грошей.

Але ось свекруху змінити було вже неможливо. Вона настільки економна у всьому, що іноді це виходить за рамки адекватності. Ольга Андріївна досі працює, отримує непогану зарплату, але про те, щоб купити собі якусь обновку, і мови не може бути.

Якось у неї в шафі я побачила новеньке пальто. Тільки коли придивилася, згадала, що у моєї мами було точно таке ж. Такі пальто з великим коміром з якогось хутра були модними ще років 30 назад.

Як свекрусі вдалося зберегти річ в такому стані? Я запитала її про це і отримала традиційну відповідь:

«Речі треба берегти, а гроші економити».

Виявляється, це пальто вона надягала всього кілька разів. Тепер воно, як музейний експонат, красується у неї в шафі. У той час як моя мама носила його кілька сезонів і давно вже забула, що колись у неї була така річ. Чесно кажучи, логіка свекрухи мені абсолютно незрозуміла.

Свекруха часто приїжджала до нас в гості, щоб побачитися з сином та онукою. Я не хотіла, щоб наша дочка потребувала в чому-небудь. Тому ми з чоловіком завжди намагалися давати їй все, що потрібно, враховуючи її бажання.

Ми купували красиві і дорогі речі, іграшки, ляльки. Чоловікові особливо подобалося давати донечці те, чого йому не вистачало в своєму дитинстві.

Зрозуміло, така наша позиція у вихованні дитини дуже не подобалася свекрусі. Тому вона постійно читала нам нотації, як ми неправильно живемо.

“Навіщо ви дитину з малих років до розкоші привчаєте? Звикне, що в житті все легко дістається. Виросте недолугою і стане утриманкою “, – повторювала вона.

Звичайно ж, я не мовчала:

“Ви, Ольга Андріївна, минулим живете. Для вас до сих пір 10 гривень – величезні гроші. Нехай наша дочка в розкоші, як ви говорите, зростає, а не в латках ходить, як ваш син “.

Але свекруха не вгамовувалася:

“Наше покоління на економії росло. А ви – невдячні “.

Правда, коли ми приходимо в гості, стіл свекруха накриває щедрий, без економії. Добре, що хоч на їжу вона не шкодує грошей. Ось так і живемо. Деяких людей змінити неможливо, але це не означає, що ми повинні жити так само. Зараз інші часи.

You cannot copy content of this page