Не сюжет мелодрами, а історія про реальне життя на дві сім’ї

Коли я була маленькою, мій батько жив не зі мною і мамою, а в сусідній квартирі з тіткою Олею. Мене ніколи це не бентежило, тому що я думала, що це нормально.

Але чим старше я ставала, тим більше підозр в мені з’являлося. У школі у всіх однокласників були звичайні сім’ї, а моя завжди від них відрізнялася.

Бувало, я питала у мами, чому все так. Адже насправді ми прекрасно ладнаємо і з татом, і з тіткою Олею. Вона відноситься до мене як до дочки, та й я завжди називала її своєю другою мамою.

Моя ж мама на всі мої запитання кожен раз відповідала: «Анюта, виростеш і все зрозумієш».

Але я не розуміла, а ще більше заплутувалася. Одного разу моєї однокласниці Тані не було в школі цілий тиждень. У класі почали пліткувати і розповідати про те, що її тато жив на дві сім’ї і в підсумку кинув її маму.

Коли Таня прийшла на заняття, всі почали розпитувати її, чи правда це. І вона відповіла:

«Відчепіться від мене! Так, пішов! Так, кинув мене і маму заради іншої! Ви що, ніколи в фільмах такого не бачили ?! Тільки це не кіно, а реальне життя! »

В той момент всередині мене щось стислося. Я зрозуміла, що у мене дуже схожа ситуація. Тільки тато не пішов від мами, а все ще поруч, допомагає і їй, і мені. Але все одно це якось дивно, чи не так?

Довгий час я жила в болісних здогадках, а поговорити з батьком безпосередньо боялася. Мамині відмовки мені набридли, тому я перестала її запитувати.

Якось тітка Оля попросила мене допомогти їй з прибиранням. Вона займалася кухнею, а мені довірила спальню. Я старанно витирала пил на всіх поличках, складала все по місцях.

Було так приємно побачити наші спільні фотографії, які стояли на приліжкових тумбочках. Там-то я і помітила татів паспорт.

Я знала, де у тітки Олі зберігаються всі документи, тому вирішила віднести туди паспорт. Але перед цим мені захотілося його відкрити і подивитися на свого молодого батька.

«Як же ми схожі!» – подумала в той момент я.

Машинально я перевернула ще пару сторінок і побачив штамп. У 1995 році він узаконив свої відносини з тіткою Олею. Я не відразу зрозуміла, що відбувається, адже я народилася у 2000 році!

Тобто тато одружився на 5 років раніше мого народження? В голові визрівали питання, і я розуміла, що в цей раз від відповідей моїм батькам не піти.

Я зателефонувала батькові і сказала, що нам потрібно терміново поговорити. Він тут же примчав, за що йому величезне дякую, тому що я відчувала себе недобре через все це.

«Я завжди думала, що це тітка Оля увійшла в твоє з мамою життя. А виходить, що все зовсім навпаки. Як таке можливо?!” – тривожним голосом я запитала у батька.

Він занервував, але відповів:

«Твоя мама дружила з тіткою Олею ще з часів університету. Одного разу тітка Оля поїхала в досить тривале відрядження і попросила твою маму доглянути за квартирою, іноді готувати для мене. Я не знаю, як це сталося, якийсь дурман. Але я зрадив тітці Олі з твоєю мамою: так з’явилася ти».

Ком розміром з кулак здавлював моє горло. Він продовжив:

«Коли тітка Оля повернулася, твоя мама сама у всьому зізналася. Вона сказала, що не хотіла повести мене у неї. Вона просто мріяла про дитину і шукала хорошого чоловіка, який би зміг допомогти їй. Оля ще довго говорила з нею по душам, і в підсумку вони вирішили залишити все як є. Ми не стали переїжджати, тому що тепер нас стало четверо: я, Оля, твоя мама і ти, маленький промінчик, який пов’язав нас усіх ».

Знаю, що ця історія звучить дивно, і, напевно, вона відмінно підходить для сюжету якоїсь мелодрами. Але часом життя буває непередбачуваним.

Я не можу засуджувати вибір моїх батьків. Але після всього цього я стала любити тітку Олю ще більше. Її мудрий вчинок подарував мені відчуття захищеності, адже я завжди знала, що у мене є і мама, і тато, і вона.

You cannot copy content of this page