Не так давно вона знову взяла в мене гроші, обіцяла до початку новорічних свят повернути. Ну, думаю, всяке буває…

Зі своєю шкільною подругою я завжди підтримувала зв’язок і знала, як у неї йдуть справи. Причому ніколи б не сказала, що вона бідує. Адже у її чоловіка непогана посада в солідній фірмі, тому мало заробляти він ніяк не може.

Та й сама подруга справно ходить на роботу. При цьому вони примудряються дочиста витрачати свої зарплати і не мають жодних заощаджень. А останні три місяці подруга раз по раз зверталася, щоб я позичила їй грошей.

Я дивувалася, на що ж вони таке витрачаються. Але жодного підступу не бачила. І гроші в борг давала. Я знала, що вони орендують гарну квартиру майже в самому центрі, а це не дешево.

Але дітей у них немає, великих покупок не роблять, із сім’ї начебто нікому не допомагають. На що ж вони таке витрачаються, що доводиться просити в друзів пару тисяч до зарплати? Мені навіть цікаво стало.

Почала більше цікавитися, чим живе моя подруга і здивувалася. Виявляється, вони з чоловіком одразу після отримання зарплати їдуть у найдорожчий міський магазин і там закуповують продукти на величезну суму.

Делікатеси, екзотичні фрукти, дорогі солодощі. Я навіть на Різдво собі не дозволяю витрачати стільки, скільки вони витрачають щоразу. У підсумку перші два, а іноді три тижні після зарплати вони живуть на широку ногу.

А потім економлять на всьому і позичають гроші, щоб до получки дотягнути. І так місяць за місяцем. Уявити не можу, що буде, якщо їм раптом одночасно зарплату затримають. Пропадуть же люди…

От нещодавно подруга запросила мене на чай. Не так давно вона знову взяла в мене гроші, обіцяла до початку новорічних свят повернути. Ну, думаю, всяке буває. Якщо треба, значить, треба.

І тут бачу, як подруга починає намазувати авокадо на хліб. Я авокадо зроду не купувала, дорого ж. Я трохи озирнулася і побачила на кухні ще й свіжі огірки, які зараз теж не дешево.

Помітила і нові химерні чашки, яких ще тиждень тому я тут не бачила. І мені стало прикро. Як так виходить, що я даю їй гроші в борг, вважаючи, що вона ледь кінці з кінцями зводить, хоча подруга просто марнотратниця.

Та й чоловічок її, мабуть, нічим не кращий. І поки ми з чоловіком економимо на всьому, щоб зайву тисячу відкласти, деякі люди живуть одним днем. Вони їдять червону рибу, мажуть на хліб авокадо і ріжуть у салат свіжі огірки в грудні.

А ще балують себе дорогими десертами, замовляють додому піцу або снідають у кафе. Але при цьому регулярно просять гроші в борг. Як так можна? Та й чим я гірша?

You cannot copy content of this page