Невістка хотіла привітатися, але жінка з кам’яним обличчям пройшла повз і навіть не зазирнула у візочок, щоб на онука помилуватися….

Гуляючи в парку з новонародженим сином, я мимоволі знайомилася з багатьма матусями, бабусями і дідусями, які теж не випускали з рук дитячу коляску. Мою увагу привернуло те, що диво, яке заколисував дідусь чи бабуся, привели на світ їхні доньки.

І тільки одна бабуся гуляла спочатку з онукою, яку подарувала їй донька, а за півроку я побачила її з іншим візочком: невістка з сином онука “подарували”. Ось у цієї літньої жінки характеристика бабусі така, що позаздрити можна.

Моя свекруха любить онука, але більше “по телефону”. І ніколи з ним не гуляла, хоча живемо в одному місті. У близької подруги стосунки зі свекрухою взагалі такі, що серіал можна знімати.

Моя подруга з дитинства росла бойовою дівчинкою і виховувалася в строгості. Коли вона познайомилася з коханим, їй тільки виповнилося 18 років. Вони почали зустрічатися, з’явилися почуття, і вони вирішили одружитися. Щоб батьки нареченої не протестували, пара поставила їх перед фактом.

Дівчина була вагітна. Її батьки – люди свідомі, хоча й були трохи ошелешені, але благословили молодих і погодилися зіграти весілля. Тільки з мамою коханого почалися непорозуміння: чи то ревнощі материнські розігралися, чи то невістка не до душі їй припала.

Вона явно висловлювала своє невдоволення ще з дня одруження. У підсумку свати посварилися. Молодята спочатку жили з батьками, потім знімали квартиру. З появою на світ немовляти життя пари ускладнилося, грошей на все не вистачало, і вони то розбігалися, то сходилися.

Такі напружені стосунки в новій родині справляли на свекруху неприємне враження про юну невістку, і вона відкрито недолюблювала її. Коли вкотре настало перемир’я, молоді жили з батьками дружини. Її чоловік захотів жити окремо і попросив у батьків дозволу переселитися в їхню порожню квартиру.

Його мати погодилася, але заборонила там жити невістці. Онука вона теж довго не визнавала. Одного разу на вихідних видався погожий день, і невістка гуляла з немовлям у парку. Поки малюк спокійно спав, вона катала візок взад-вперед головною алеєю. Дивиться – йде назустріч свекруха.

Невістка хотіла привітатися, але жінка з кам’яним обличчям пройшла повз і навіть не зазирнула у візочок, щоб на онука помилуватися. Дівчина промовчала, але образу в серці затаїла. Через місяць, коли пара відвідували батьків чоловіка, невістка застала свекруху за цікавим заняттям.

Бабуся з дитячою фотографією сина в руках схилилася над онуком – дивиться і порівнює. Невістці навіть цікаво стало: у чому свекруха хотіла переконатися або які сумніви намагалася розвіяти? Свекруха невістці з дитиною тривалий час ні в чому не допомагала, і ніякої підтримки з її боку не було.

Доки малюку не виповнилося 10 років на допомогу приходила тільки мама дівчини. Вона гралася з онуком, ходила гуляти і могла посидіти з ним, якщо було потрібно. І лише потім друга бабуся любов’ю до єдиного онука перейнялася, можливо, зрозуміла, що більше дітей у її сина не буде.

Вона стала частіше запрошувати онука в гості, дарувати йому подарунки. А з невісткою вони й далі спілкуються натягнуто, бо ніхто не може забути минулі образи. Досі свати відвідують дітей з онуком по черзі, щоб не перетинатися.

You cannot copy content of this page