Однак не встигла я договорити, як донька мене зупинила. Вона сказала, що більше не може спонсорувати мої “хотілки”…

Коли від рідної матері відвертається навіть дочка, руки опускаються самі собою. Не розумію, за що мені таке. На роду щось визначено чи що? Начебто й людина я непогана, мухи не образила. Та й на дітей ніколи не кричала. А виходить так, що все складається проти мене і нікому навіть поскаржитися.

Десять років тому від мене пішов чоловік. До іншої, навіть не моєї ровесниці, а до жінки на два роки старшої за мене. Моя колишня однокурсниця. Раніше ми спілкувалися однією компанією, і вона його в мене забрала. Звичайно, чоловік придумав купу відмовок і звинувачень.

Що я все життя була якась не така, що він терпів мене тільки через дітей, але тепер, коли вони виросли, може пізнати щастя в житті. Так, у нас народилися син і донька. Я пожертвувала своєю молодістю, зовнішністю, здоров’ям. І тепер виявилася “якоюсь не такою”.

Звісно, коли ти начальник у будівельній фірмі, маєш гроші та владу, стара дружина вже не здається таким цікавим варіантом. Можна знайти когось іншого, нехай і на кілька років старшого, аби не так нудно було. Потім пішов син, він старший за свою сестру і весь пішов у батька.

Висловив мені все, що в нього накопичилося за роки юності. Звичайний скандал, батьки й діти. Але навіщо доводити? Слово за слово, ми посварилися, і він пішов із дому. Потім виявилося, що колишній чоловік допоміг йому з житлом і він тепер живе з якоюсь дівчиною.

Зі мною спілкуватися не хоче, поради мої його не цікавлять і взагалі, тепер він дорослий. Що ж, добре. Але тепер і донька мене кинула. Посварилася зі мною зовсім нещодавно і сказала, що їй треба деякий час відпочити від нашого спілкування. Рідній матері сказала. І чому?

Я просто попросила її про послугу. Так, для цієї послуги потрібно було трохи грошей. Але хіба для рідної матері можна щось шкодувати? Та й сума там була не така вже й велика, практично копійки. Річ у тім, що місяць тому моя сусідка покликала мене до себе в гості.

Ми живемо одна навпроти одної, і будинки в нас практично одного розміру. Я не робила ніяких прибудов, і вона теж. Тільки розширила площу під клумбу. Так ось, запросила вона мене до себе, але не попередила, що у неї на мене чекатиме така краса. Я не люблю мінімалізм, але це щось із чимось

Кожна кімната сяє. На стінах нічого не висить, навіть лампа світить яскраво, але її й не розгледиш на білосніжній стелі. Ванна кімната – витвір мистецтва. Душова кабіна і ванна, все в одному стилі. Якісь такі матеріали, що й плямочки не розгледіти. Ні пилинки, нічого. І при цьому дуже затишно.

Я розповіла доньці побачене того ж дня. Сама я була прихильницею ремонту з натуральних матеріалів: дерево, бамбук, камінь, шкіра. Але тільки тоді я зрозуміла, наскільки була не права. Наскільки мій вибір був смаку. Але ж до того моменту я вважала свою житлоплощу найвишуканішою в окрузі.

Але це виявилося фікцією. Дочка мене вислухала, висловила співчуття з цього приводу, але більше нічого не сказала. Бачте, вона в мене працює за кордоном. Отримує дуже хороші гроші, навіть машину купила. І протягом останніх трьох років ремонтом будинку займалася вона.

Ну як, тобто вона передавала кошти, а я описувала робітникам, що має вийти. Розумієте, в нашій сім’ї тільки я маю почуття смаку. Діти завжди вчилися, колишній чоловік тупо заробляв гроші, а я ходила на виставки, курси, фестивалі. У мене є кілька сертифікатів, які доводять мою компетентність.

За бажання я легко можу сказати, який кольоротип підходить людині, подивившись на неї лише мигцем. Але з інтер’єром у мене, звичайно, сталося фіаско. Ось я і попросила у рідної дочки ще кілька фінансових внесків, але лише заради справи. Справа-то, звичайно, зовсім не швидка.

Але по гарячих слідах можна було б переробити хоча б частину будинку. А меблі я, так і бути, сама б обміняла на більш підходящі. В Інтернеті це можна провернути, не встаючи з дивана. Однак не встигла я договорити, як донька мене зупинила. Вона сказала, що більше не може спонсорувати мої “хотілки”.

І я маю жити як жила, а я ще так перехвилювалася тоді, що мені нічого зрозумілого для відповіді просто в голову не приходило. Так і мовчала в трубку, а донька продовжила. Вона почала мене звинувачувати в тому, що я живу не по грошах, завжди хочу чогось недосяжного і мучу людей навколо.

А їй, бачте, це не подобається. Тож ніяких більше мені ремонтів. І сидіти мені в запорошеній кімнаті, з дерев’яною стінкою і хутром на стільцях. Наче я перед цим не сказала, що раніше була не права. Тепер усе. Донька трубку бере дуже рідко і спілкується тільки на абстрактні теми.

Запитує про сина, про здоров’я. Справою допомогти вона не збирається. Що, на мою думку, дорівнює тому, що вона теж від мене відвернулася. Як і її батько та й брат. Коли я думала про те, що буду робити в старості, у мене навіть думки не приходило в голову про самотність…

You cannot copy content of this page