Одного разу пізно вночі тітка встала, щоб випити води. Вийшовши на кухню, вона побачила мене на кухні. Я сиділа і тихенько плакала…

Ми вирішили забрати до себе мю тітку з села. Тітка мене виховувала, то ж я не могла її кинути, коли старенька вже не могла сама жити в селі, бо сили її зовсім покинули. Ось ми й вирішили поселити її у своїй квартирі.

Та й як жити, знаючи, що тітка там сама? Після недовгих умовлянь вона приїхала до насс. У руках кілька сумок із речами та гостинцями. Привезла домашньої консервації, сушених трав і грибів.

Я тільки дивувалася, як мої вибагливі діти наминали домашнє варення. Кілька років я з чоловіком взяли квартиру в іпотеку, відтоді працювали на двох роботах. Вдома з’являлися втомлені.

Я  майже ніколи не готувала сама, купувала заморожені продукти. У нас двоє дітей – син та донька. Вони були надані самі собі. Весь вільний час проводили в телефоні, але тітка одразу привнесла в наше життя щось особливе.

Якось у вихідний день я прокинулася вранці від неймовірного запаху з кухні. Вийшла столі стояли вже готові млинці та відкрита банка з варенням. Тітка і діти ліпили пельмені. Давно вона не бачила в них стільки наснаги.

Я відчула таке умиротворення від цієї картини, так спокійно стало на душі. Згодом я почала все частіше помічати, що діти проводять час із тіткою, а не в телефонах. Їм було цікаво слухати її історії.

Вона навіть навчила їх цікавих ігор, а ще вони з радістю допомагали тітці готувати. Мене тішили такі зміни. Одного разу пізно вночі тітка встала, щоб випити води. Вийшовши на кухню, вона побачила мене на кухні.

Я сиділа і тихенько плакала. Вона підійшла й обійняла мене. Не встигнувши отямитися, я розповіла старенькій про всі свої переживання, що страшенно втомилася на двох роботах і не бачити дітей.

Мені хотілося б більше часу проводити з ними. Розповіла про проблеми на роботі, про якесь повне затишшя у стосунках із чоловіком. Довга вийшла розповідь. Тітка вислухала все без коментарів, даючи зрозуміти, що вона поруч.

Я виплакалася, розповіла про все, що накопичилося. Бабуся гладила мене по волоссю і тихо сказала, що усе налагодиться. Я чомусь повірила тітці. У мене на душі вперше за останній час стало спокійно.

У вихідний я прокинулася досить пізно. Перед цим я втомилася на роботі, ледве прийшла додому. Вийшла на кухню, заварила собі каву і неспішно її пила. Потім усвідомила, що у квартирі якось занадто тихо.

Обійшовши всі кімнати, зрозуміла, що вдома нікого немає. Це мене здивувало, я не розуміла, куди всі могли піти. Мене охопила незрозуміла тривога. Я зібралася і вибігла на вулицю, не розуміючи, де шукати рідних.

На дитячому майданчику побачила дітей. Вони відразу підбігли, навперебій пояснюючи, де тато і бабуся. За кілька хвилин я побачила, як вони виходять з-за рогу.

Коли ми повернулися додому, тітка і чоловік розповіли, що з самого ранку ходили остаточно закривати іпотеку. Виявилося, всі ці роки тітка відкладала гроші з пенсії, а ще недавно вона продала будинок.

Усі ці гроші вона берегла для на, щоб залишити у спадок, але вирішила, що зараз буде краще їх віддати. Цієї суми якраз вистачило, щоб закрити іпотеку. Вона підмовила мого чоловіка зробити це нишком, щоб вийшов сюрприз.

Діти потягли тітку в кімнату, чоловік радісний втік у магазин за тортом, щоб відзначити радісну подію, а я сиділа на кухні, занурившись у свої думки, від яких по щоках побігли сльози.

You cannot copy content of this page