Подруга не повернула мені борг, а весь гуртожиток став на її бік, ніби це я неправа

Справа була 5 років тому, коли я ще була студенткою і жила в гуртожитку. Самі розумієте, «спільне життя», звичайно, має свою якусь самобутню романтику, але вона далека, наприклад, від того, що показують у серіалі «Універ». Бувають і скандали, і свята.

Загалом одна моя сусідка попросила у мене в борг 1000 гривень, до стипендії. Сума, звісно, ​​невелика, за сьогоднішніми мірками. Проте для студентки, у якої навіть підробіткужодного не було, — цілком собі значна. Але я все ж позичила.

Як це зазвичай і буває, мої гроші не поспішали до мене повертатися. Час прийшов, а від сусідки ні привіту ні грошей. Ну я й пішла нахрапом, учинила скандал. Пам’ятаю, тоді люди збіглися на крики і, головне, всі захищали її, а не мене. Начебто ну що ти не розумієш, що ти ж її ставиш у незручне становище, а подруга!

Було, звичайно, прикро, але я здаватися не збиралася. Найсмішніше, що на пропозицію віддати борг мені замість неї ніхто із «захисників» навіть не заїкнувся. Я запропонувала крайній термін – тиждень. При всіх свідках. Вона погодилася, і ми розійшлися по кімнатах.

Що ж я побачила рівно за 7 днів? Червоне від напруги, але усміхнене обличчя своєї колишньої подруги, яка приперла величезний мішок, як у Діда Мороза в мультиках, з гуркотливим на весь корпус гуртожитку вмістом. Так, вона віддала борг монетами.

Її фізіономія, що світилася від щастя і єхидства, трохи змінилася, коли я без тіні посмішки і смутку забрала свої гроші і навіть їй подякувала. А річ у тому, що десь у той період часу я дізналася, що деякі колекціонери збирають монети з неправильним карбуванням певних років. Та й у будь-якому разі, банк розміняє ці монети із задоволенням.

Знадобився лише один вечір із серіалом на фоні та уважним оглядом монет, щоб з’ясувати, що моя сусідка, по суті, принесла мені не 1, а цілих 3 з половиною тисячі гривень. Усі «браковані» монети купив у мене якийсь очкарик із сусіднього корпусу, який їх, мабуть, збирав. А такий грошовий бонус мені дуже непогано став у нагоді в майбутньому.

У результаті хочу зауважити, що потрібно ретельніше вибирати людей, яким даєш у борг. І уважніше ставитися до свого оточення: дуже прикро, коли знайомі тобі люди стають не на твій бік.

You cannot copy content of this page