Поки стояли на кухні, вона мені розповіла, чому не порозумілася з минулою свекрухою…

Ось уже скоро півтора року, як мій син нарешті одружився. Я цієї події чекала з нетерпінням, і весільний подарунок у мене був давно готовий. Та тільки ніхто йому до 30 так і не сподобався. Я вже подумала, що не судилося мені побачити онуків

Раптом він привів додому симпатичну дівчину. Чесно зізнаюся, невістка мені відразу не сподобалася, але на те була вагома причина. Ніяк я не могла повірити в її щире кохання після розлучення. Попри свій дуже юний вік, у 23 роки вона була вже розлучена і залишилася з маленькою дитиною на руках.

Звісно, під час знайомства я цього не знала і навряд чи б могла здогадатися – адже вона ще сама виглядала як дитина. Син розповів мені про цю подробицю місяцем пізніше. Мене це сильно вразило, я моментально подумала про те, що тут щось нечисто.

Вирішила ж промовчати, адже у сина своє життя і квартира йому від дідуся дісталася, тож не мені з невісткою жити. Усе змінилося напередодні Різдва, коли вони вирішили влаштувати мені сюрприз. На досвіді моєї рідної сестри можу сказати, що розлучення, особливо з дитиною на руках, – справа непроста.

Тому я не могла не поцікавитися, що ж стало причиною. Відповідь сина теж здалася мені підозрілою: не порозумілася зі свекрухою. Це ж наскільки потрібно було не ладнати? Скільки я його не питала, син не зізнавався, у чому справа. Усе говорив, що невістка сама розповість, якщо я в неї запитаю.

І я йому повірила, бо до цього всі рішення, які він ухвалював, завжди були зваженими. І очі в нього горіли таким коханням, що моє материнське серце розтануло. Я розсудила так: він же не до мене в дім її привів, правильно?

Квартира в нього своя, дісталася від дідуся у спадок. Та й дівчина виглядала дуже тихою і скромною, хоч і зовсім юною. Я не залишилася осторонь від весілля і подарувала молодим машину – гроші на цей подарунок я давно відкладала. Права в сина теж були давно, тільки не міг накопичити на авто.

Він тільки-тільки ремонт у квартирі встиг закінчити, а Новий рік і Різдво ми вже зустрічали разом. Я, моя сестра з племінниками, син із невісткою і моїм прийомним онуком. І якщо на Новий рік усі принесли щось своє, то на Святвечір стіл накривала я, бо всі чекають моїх фірмових вареників.

Обов’язково роблю три види і так, щоб солодкі теж були – на десерт. Загалом, славно посиділи, невістка була щаслива, і син мій сидів і посміхався в усі 32. Того вечора в мене від серця нарешті відлягло, а син невістки виявився славним хлопчиком. Не помітила, як пролетів останній рік.

Уся сім’я була так зайнята, що ми не встигали знаходити час, щоб зустрітися. І ось, напередодні Різдва, дзвінок від невістки з запрошенням прийти у гості. Попри те що ми зазвичай святкуємо Різдво в мене вдома, погодилася. Як виявилося, на мене чекав не один сюрприз, а цілих два.

Сказала, що обов’язково прийду, десь ближче до вечора, але невістка була непохитна, дуже просила прийти раніше. Тож святкового ранку о 10-й я була вже в гостях. Вона зустріла мене в капцях і фартусі, видно, що щойно прийшла з кухні.

Піднімає на мене очі й так тихо-тихо, майже по-дитячому просить навчити її готувати вареники. І як же я могла відмовити? Готувати я люблю, а вареники в мене особливі, а ось доньки, якій можна було б передати сімейний рецепт, так і не було в мене.

Ми пішли разом за продуктами і взялися ліпити вареники, аж чотири види: з капустою, картоплею, грибами, м’ясом і з вишнею. Поки стояли на кухні, вона мені розповіла, чому не порозумілася з минулою свекрухою. Виявляється, вона зовсім не вміла готувати і вести господарство

Свекруха ж їй постійно за це дорікала, нерідко опускаючись до образ. Дівчинці тоді було всього 19 років, нормальна свекруха взяла б і всього навчила. Однак у них у селі були зовсім інші порядки, а її чоловік так ні разу за неї не вступився. У всьому намагався мамі догодити.

Вважаю, що в такому разі розлучення гідне поваги. Не побоялася від свекрухи з чоловіком піти, ще й із дитиною. У цей важкий для неї момент вона і зустрілася мого сина, а він їй, як вона каже, життя врятував. І мені теж приємно, що я такого доброго чоловіка виростила.

Вареники вийшли відмінні, але, крім довгоочікуваної історії знайомства, на мене чекала приємна звістка. Виявляється, невістка чекає дитину вже від мого сина, буде в мене тепер два онуки!

І в сина на роботі підвищення, тож усе в них складається чудово. Не можу натішитися цим новинам, а з невісткою ми тепер частіше зідзвонюємося, адже ми дійсно порозумілися, як і сказав мій син.

You cannot copy content of this page