Свекруха вирішила як компенсацію подарувати мені нову сукню, як вона думала, таку саму, але замовила вона її на якомусь дешевому сайті…

Будь-яке сімейне свято перетворюється для мене на справжній кошмар. І справа не в тому, що в мене якісь погані стосунки зі свекрами, зовсім ні. Ніхто з нас ніколи не бажав один одному зла. Принаймні, я на це сподіваюся. Однак у мене складається враження, що нам бути разом за одним столом протипоказано.

Чоловіка я кохаю і поважаю, але нещодавно довелося серйозно поговорити з ним на цю тему. Мій посил був гранично зрозумілий: я б хотіла триматися подалі від його родичів. Останнім часом він відвідує свою сім’ю, а я свою. Чи то Різдво, чи Великдень. Сумно, звісно, що нам доводиться так розділятися.

Та й сам він від моєї ідеї не в захваті, бо просто не розуміє, в чому проблема. Але це не дивно: він виріс у цій сім’ї, і деякі дивацтва здаються йому звичайними, а почалося все це кілька років тому, на нашому з ним весіллі. Я не вважаю його сім’ю поганою.

Усі вони люди добродушні й дуже привітні, ніколи капості на зло не зроблять, але ось зробити капость абсолютно випадково вони цілком здатні. І хоча потім розсипаються у вибаченнях, проблеми це ніяк не вирішує. Я здогадувалася, що так воно і буде, ще з дня нашого весілля.

До цього моменту сім’я поводилася досить стримано, але дуже скоро цьому прийшов кінець. Звичайно, на весілля ми покликали всіх родичів і з мого боку, і з боку коханого. Готувалися до цього дня ми дуже відповідально і натхненно, витратили купу грошей, але ні краплі не пошкодували!

Все було ідеально, зовсім як у моїх дитячих мріях: весілля на відкритому повітрі, квіткова арка, височенний торт від найкращого кондитера в місті. Я часто згадую цей день як один із найщасливіших у моєму житті. І, звісно, нам хотілося закарбувати його не тільки в пам’яті.

На весілля запросили фотографа-оператора, який відзняв практично все від світанку до заходу сонця. Низький йому за це уклін, але те, чого ніхто не очікував, – один фрагмент святкової вечері, на якій моя свекруха сиділа із сестрою коханого за одним столом, зовсім поряд із фотографом.

І поки він знімав відео-привітання і декорації, на задньому фоні виразно чути, про що говорять мої новоспечені родичі. Справа навіть не в звуці. Звук фотограф потім обробив і прибрав усе зайве. Казус саме в тому, що на оригіналі чітко чути, як свекруха з дочкою перемивають кісточки гостям.

Хто кому і з ким зраджує, хто дарує своїй дружині подарунки, а хто витрачається на азартні ігри, на кому погано сидить сукня, хто з гостей дозволив собі з’їсти зайве канапе тощо. Відверто кажучи, вони просто поливали всіх брудом, не знаючи, що все це буде записано на камеру.

Фотограф виявився людиною розуміючою і сказав, що зазвичай не займається подібним, але може видалити звук. Звук видалили, але неприємний осад після цього залишився на все життя. Я після весілля не промовчала і поцікавилася у свекрухи, навіщо це було говорити на камеру.

Навіщо взагалі це говорити? Вона дуже здивувалася, сказала, що думала, фотограф тільки знімки робить, а не відео. Відтоді я зрозуміла, що родичі в мене досить специфічні. Наступний випадок знову стався на чергове сімейне свято. Це був день народження свекрухи.

Ми з чоловіком зголосилися допомогти їм із покупками. Свекруха пішла рядами вперед, за нею – свекор із візком. І тут я бачу, що свекор якось відстає, а свекруха продовжує з ним розмовляти, ніби він усе ще поруч іде. Балакає, що їм треба купити і де, а її чоловік уже далеко.

Стоїть і дивиться, що вона буде далі робити. Жарт зайшов занадто далеко, коли свекруха порівнялася з чужим візком і почала складати в нього продукти. Обертається на продукти, а у візку повним локшини швидкого приготування, швидких супів, банки шпротів, окіст і горілка.

Найцікавіше, що вона не відразу зрозуміла, що це візок іншої людини. Насамперед вона почала голосити, думаючи, що всю цю красу набрав її чоловік. Вона почала вигрібати непотрібні їй продукти і складати прямо на найближчу полицю.

Чоловік, чий візок це був, був настільки шокований, що навіть не відразу зупинив мою свекруху. Тоді як її чоловік просто вмирав від сміху, спостерігаючи за цим усім із сусіднього ряду. Звісно, потім вона довго вибачалася перед незнайомцем. Та й свекру теж дісталося за такі жарти.

А мені шкода незнайомця, його явно така невихованість ошелешила. Отримав догану від незнайомої жінки ні за що. Кожна наша наступна зустріч вирізнялася черговим інцидентом, але я думала, що, поки мене це не стосується, я можу бути спокійна.

І тільки-но варто було прийняти таку позицію, життя вирішило натякнути мені, що спокійною в цій родині я бути не можу. На черговому застіллі бабуся мого чоловіка наступила каблуком мені на сукню. Як результат: у бабусі підвернута нога, а в мене порвана сукня.

Так, людині пішов восьмий десяток, але вона ніяк не відмовиться від підборів. Насправді, це дуже активна старенька з вельми специфічним почуттям гумору. Наприклад, на день народження мого чоловіка вона подарувала йому валізу для подорожей.

Відмітна особливість цієї валізи в тому, що на ній роздруковано найневдалішу фотографію бабусі з підписом “люблю свою бабулю”. Ну що ж, принаймні в аеропорту такий багаж не загубиться. Сукню довелося викинути, тканина розпустилася в місці розриву і зашивати було вже нічого.

Свекруха вирішила як компенсацію подарувати мені нову сукню, як вона думала, таку саму, але замовила вона її на якомусь дешевому сайті. Так, колір і модель справді виявилися схожими, але це зовсім не те. Подарунок я прийняла з ввічливості, але навряд чи я його коли-небудь одягну.

Уже тоді я почала натякати чоловіку, що на сімейних святах почуваюся щонайменше дивно, щонайбільше моторошно та некомфортно. Мене напружує їхнє почуття гумору і тотальна невихованість. За столом обговорюються найнеапетитніші теми, про почуття такту ніхто навіть не чув.

Дивно, як мій коханий примудрився вирости порядною людиною. Напевно, це тому що він рано від них з’їхав. Він спочатку був зі мною незгодний і нагадав, що зовсім скоро весілля його сестри, і я просто не можу не прийти. Що ж, весілля є весілля, таку подію я точно не могла пропустити.

Я була морально готова, що щось обов’язково станеться. І воно таки сталося, це щось. Дядько чоловіка вирішив влаштувати нареченим сюрприз і за день напередодні спіймав на вулиці двох голубів. Щоб молоді випустили їх у небо після розпису.

Я не думаю, що їм було шкода грошей на нормальних голубів, просто це був такий оригінальний жарт. Але ж голуби звичайнісінькі, сірі. І ніхто не знає, хворі вони були і здорові. І не дізнається, напевно. У найвідповідальніший момент, коли виносили торт, офіціант спіткнувся і впав на торт.

Я думаю, що в цьому ніхто не винен, але зітхання розчарування нібито поставило крапку у святковому настрої гостей. У результаті торт купили в сусідньому магазині, щоб якось залагодити ситуацію з десертом. Під час фотосесії організатори випадково переплутали конфетті з димовими шашками.

Тими самими, які зазвичай використовують для яскравих фотосесій. Задиміли весь ресторан, внаслідок чого всім гостям якийсь час довелося подихати свіжим повітрям, а осіння погода до цього не сприяла. Саме там я і вирішила поцікавитися у свекрухи, чи завжди в їхній родині так.

Вона спочатку не зрозуміла, про що я говорю. І я пояснила, що все йде нібито шкереберть, навиворіт і задом наперед. Здається, я її сильно зачепила цим питанням. Вона заявила, що це дрібниці, з людьми іноді відбуваються набагато страшніші речі.

Дізнаватися, про які саме страшні речі вона говорила, у мене немає жодного бажання. Тому після весілля я ввічливо відмовляюся від пропозицій сім’ї чоловіка зібратися разом. Після всіх цих історій мені в цьому ніхто не дорікає.

До того ж, це не рідкість, коли стосунки з родичами чоловіка просто не клеяться. Тільки я не розумію, чому чоловік на мене ображається. Невже не бачить, що кожного разу, коли я приходжу, відбувається якась біда?

You cannot copy content of this page