Син не спав усю ніч, прокинулася пізно і почула, як свекруха говорить про мене погано

У Ганни та Олега гарна родина. Вони мають 5-річного сина Колю, якого вони дуже люблять. На жаль, Коля не міг похвалитися міцним здоров’ям. Малюк вимагав постійного догляду. Згодом батьки зрозуміли, що хтось має залишити роботу заради сина. І це була Ганна.

Кілька днів на тиждень вони із сином відвідували різних лікарів та ходили на процедури для зміцнення здоров’я. Хоч це й покращувало загальний стан імунітету, від сезонних недуг Колю це не рятувало. З настанням осені хлопчик послабшав, і вже незабаром Ганна сиділа поруч із ним і перевіряла градусник.

Якось їй довелося провести із сином усю ніч. Дитина змогла заснути лише близько 4 години ранку. Аня втомлена не змогла дійти до свого ліжка і просто провалилася в сон поруч із сином.

Її пробудили голоси з кухні. На годиннику було більше 11, Ганна поцілувала в лоба сплячого хлопчика – не гарячий.

– Що це, Аня досі спить? — навмисне голосно спитала свекруха. Мабуть, щойно прийшла.

— Вона з Миколою всю ніч сиділа. Нехай відпочиває, – відповів Олег.

– І що з того? За дітьми завжди потрібно стежити. Ось інші мами і за будинком, і за дитиною можуть стежити. І навіть на роботу ходити. Або Аня слабка, або просто лінива.

Відносини зі свекрухою у Ганни не задалися від початку. А вся річ у її попередниці — колишній дружині Олега. Незважаючи на давність шлюбу, для свекрухи ця жінка була чи не еталоном ідеальної невістки. Тому як тільки Ганна одягла на палець обручку, порівняння з колишньою дружиною посипалися на неї з регулярністю снігу взимку.

Ганна зайняла нейтральну позицію. Відповідати на випади свекрухи означало створювати конфлікти, а цього не хотілося. Тому вона намагалася не звертати увагу на зауваження та порівняння. Головне, це те, що в неї є люблячий чоловік та чудова дитина. Хоча її все ж таки зачіпають моменти, коли свекруха починає «обробляти» Олега.

У Ганни не було б сумнівів у чоловікові, якби не його зауваження. У якийсь момент він почав дорікати Ганні за відсутність свіжої вечері (хоча вона з сином весь день провели на процедурах), за погане господарювання та інше. Коли ж почали з’являтися фрази, що починаються зі слів «ось інші дружини…», Ганна зрозуміла, звідки вітер дме.

Вона намагалася говорити з Олегом і наново пояснювати їхню ситуацію. Вона просто не встигає робити багато речей через стан здоров’я Колі. І що це було їх взаємним рішенням. Але Олег наче не чув її.

— Дитина від першого шлюбу так не хворіла, — заявив він. — Може, ти просто погана мати?

Аня була в шоці. Обурення переповнювало її.

— Якщо тобі не подобається те, як я стежу за Колею, якщо вважаєш, що я погана дружина та мати, повертайся до своєї колишньої. Улюблена невістка твоєї матері явно краща за мене.

Це привело Олега до тями. Він почав вибачатися, але Ганна розуміла, що всьому виною свекруха та її постійні напуття синові. Зрештою вони помирилися.

Якось перед відходом на процедури Ганна залишила в холодильнику борщ на вечерю і написала про це чоловікові. Коли вона повернулася, на кухні на неї чекала цікава картина: Олег сидів за столом і їв гарячі котлети, які йому принесла свекруха. Та стояла над своїм сином і, побачивши в дверях Ганну, вигукнула:

— О, твоя дружина прийшла!

— У холодильнику борщ на вечерю. Навіщо котлети?

— Тож чоловікові треба все тільки гаряче подавати. Так він відчуватиме любов та турботу.

Анна відвела Колю мити руки у ванну кімнату. Там вона побачила на батареї випрані синові колготки.

— Я й так збиралася їх випрати, — уже не витримувала Ганна. — Навіщо ви це зробили?

— Та хіба я знала, коли ти збираєшся щось прати? Вирішила допомогти. А то дивлюся, що давно валяються незмиті. Не дивно, з такою матір’ю.

Після цих слів Аня пішла до спальні і почала збирати речі.

– Ань, ти куди? — злякався Олег і кинувся за дружиною до кімнати.

– До своїх батьків. У цьому будинку я не господарка, а конкуренцію з твоєю матір’ю чи колишньою дружиною мені не потягнути. Просто уяви на хвилину, що до нас прийшов би мій батько і почав займатися твоїми справами, розповідаючи всім, який ти нікчемний. Тобі таке сподобалося б?

Нарешті до Олега почала доходити суть того, що відбувається. Він попросив маму з квартири і почав вибачатися. До нього дійшло, що мати надто сильно впливала на нього, і тепер Олег розумів, що треба обмежити спілкування.

Після того, як Коля ліг спати, Аня та Олег проговорили всю ніч. Вони зрозуміли, що над їхніми стосунками досі треба працювати. І що постійна присутність родичів у їхньому житті негативно позначається на сімейному житті.

Наступного дня Олег зателефонував матері та розставив усі крапки над i. Звичайно, свекруха не була рада подібному результату і тільки хмикнула:

— Та й пес із вами. Тільки потім мені не скаржся.

Після цього Ганна змогла зітхнути спокійно.

You cannot copy content of this page