Родинні історії

Угода відбулася півроку тому. З’явився онук. А ось тітка живе у тій квартирі досі. Дякую, хоч комуналку вчасно оплачує…

Мені 54 роки. Мій син зараз сам готується стати батьком. У нього хороша дружина, непогана для його віку робота, але є проблеми з житлом. Постійна оренда не дає змоги відкласти якісь гроші і це нам зовсім не подобається.

Звичайно, ми і раніше замислювалися над цим питанням. Але не сказати, щоб серйозно. Так, подивилися кілька днів місцеві газети та інтернет-оголошення. Як завжди: там шахраї, там рієлтори, а там бабусі, що продають свої старі хрущовки за ціною літака.

Але коли ми дізналися про швидку появу онука, довелося подумати. Річ у тім, що маю маму, яка живе в селі. Вона вже старенька, і їй не завадить наша допомога з чоловіком. Та й поява правнука — зовсім не звичайна подія.

Коротко кажучи, мати погодилася переїхати до нас у «двушку», а її квартиру ми домовилися продати. Потрібно ще згадати, що ми з чоловіком теж часу не марнували, а відкладали з кожної зарплати деяку суму грошей на майбутнє сина. До банку не ходили, просто переводили все у валюту.

Один раз наші вкладення вже згоріли, тому цей варіант був остаточним. Не те щоб у нас була якась велика сума, ні. Але додавши її до отриманого від продажу маминої квартири грошей, коштів вистачило на деякі варіанти. Серед рідних новин поширюються дуже швидко.

Незабаром мені зателефонувала тітка, мамина сестра. Вона дізналася про нашу ситуацію і запропонувала купити її квартиру та ще й віддавала дешевше. Непогана квартира, в хорошому районі міста, близько до центру, та й ремонт потрібен хіба що косметичний.

Все складалося непогано, і ми погодилися. Але тут тітка висунула свою умову – після отримання грошей вона хоче пожити у своїй колишній квартирі ще місяць. Там у неї якісь справи, і їй потрібно зовсім небагато часу. Але це все усна домовленість, та й до чого якісь побоювання. Рідні ж люди.

Угода відбулася півроку тому. З’явився онук. А ось тітка живе у тій квартирі досі. Дякую, хоч комуналку вчасно оплачує. І вигнати її рука не підіймається. Річ у тім, що вторговані гроші вона вклала у новобудові. Там забудовник обіцяв привести все до ладу протягом місяця, не більше.

Будівництво було на останньому етапі, але нічого не сталося. То проблеми з комунікаціями, то виявилось, що фундамент залитий неправильно. А тепер ось тітка почула, що він взагалі думає оголосити себе банкрутом.

З одного боку, я повністю за те, щоб вигнати тітку кудись якомога далі. Гроші їй ми заплатили та й квартира за фактом наша. Онук вже з нами та й синові ми обіцяли. Але, з іншого боку, тітка не чужа людина, і мама дуже через неї засмучена.

Та й те, що вона потрапила до лап шахраїв, не її вина. У себе нам її не розмістити, а нічого більше ми вигадати не в змозі. Що можна зробити у такому разі?

Вам також має сподобатись...