Родинні історії

Всі сусіди зі своїми грядками на дачі тільки про те й кажуть, що і в які дати. А я хочу посадити себе в літак і полетіти на красивий пляж…

Ми із чоловіком разом уже 30 років. Наші діти давно виросли і живуть окремо зі своїми сім’ями. А ми залишилися самі. Все життя ми жили у квартирі, але у нас була дача.

Туди ми їздили на три місяці влітку дихати свіжим повітрям та копати грядки. Але я вже втомилася їздити на дачу і не хочу там проводити час. Я завжди хотіла поїхати на море, і ось у мене з’явилася така можливість

Коли у нас з’явився будинок за містом, ми дуже раділи. Йти від автобусної зупинки до будинку треба кілометрів три-чотири. 30 років тому нас це не бентежило. Поки ми були молоді, моя мама жила на дачі.

Ми приїжджали щовихідних, робили заготовки на зиму, копали город. А дітям якесь роздолля, ми не раз сплавляли малечу до бабусі на дачу. І вони були лише раді.

Всі були щасливі та насолоджувалися домашніми фруктами та овочами з грядки. А як же було приємно проводити тихі вечори за кухлем теплого чаю на веранді. Був час, коли дача нас рятувала.

Ми буквально жили за рахунок того, що у сезон продавали яблука, горіхи, картоплю. Всяко було. А ще ми обов’язково заготовляли консервацію на зиму, тож голодними не були.

Діти і зараз люблять іноді приїхати на дачу, щоби відпочити від міського шуму. А ось із заготовками та грядками я вирішила зав’язати. Не бачу сенсу та й діти мене підтримують.

Вони не хочуть витрачати час на те, щоб приїхати та забрати дві банки огірків, краще в магазині куплять. Повсякчас кажуть мені, що час — гроші, а я і не сперечаюся. Лише чоловік дуже прив’язаний до цього місця.

Для нього дача – найкраще місце для відпочинку. Він любить копатися в грядках, постійно висаджує нові сорти помідорів та інших овочів. Він дбає про сад і город. А я поряд із ним.

Він наполягає на тому, щоб ми продовжували робити заготовки, раптом що станеться, а ми маємо запаси. Лише час уже інший. І я вже дуже втомилася стояти в напівзігнутому положенні.

Я дуже хочу відпочити, як усі нормальні люди, і мені вдалося за кілька років назбирати невелику суму для відпочинку в за кордоном. Кажу чоловікові, що час уже щось міняти, хочеться ж ще світ подивитися, розвіятися.

А в нього на думці лише помідори. Невиправний. Я йому особливо не перечу, бо він завжди був головним у сім’ї. Але коли він дізнався, що маю накопичення на відпустку, заявив, що докладе свої гроші і будуватиме лазню на дачі.

Не знаю, що робити. Я абсолютно не хочу жити на тій дачі. Навіть якщо там з’являться усі зручності. Всі сусіди зі своїми грядками на дачі тільки про те й кажуть, що і в які дати. А я хочу посадити себе в літак і полетіти на красивий пляж. Хіба я так багато прошу?

Вам також має сподобатись...