Я лише мовчки дістала телефон і ввімкнула запис дзвінка сестри, який вона залишила на автовідповідачі…

У моїй родині ніколи не обходилося без додаткових ротів на свята. Можна подумати, що стосовно гостей було використано не найприємніші слова. Однак реальність саме така.

Під час святкових днів під нашим дахом збиралося багато народу. І мені доводилося це все терпіти. Свекруха мене повчала, що я мала пригощати і догоджати гостям. Я перечити не могла, бо жила з нею під одним дахом.

Квартира мала дістатися чоловіку у спадок від його бабусі, але його мама заквапилася переселитися до молодят. Аргументувала це тим, що свою квартиру вона тепер здаватиме. Я стерпіла і це.

Прислухатися мені доводилося і до своєї матінки, яка казала, що не можна з родичами сваритися, бо дорожче вийде. Так я і підкорялася, немов крихітний і вічно втомлений ослик. Що йому у візок поставлять, те бідолаха й тягне.

Особливо сильно любила посиденьки у нас моя двоюрідна сестра. Вона приїжджала до мене з іншого міста і вважала, що це курорт. Мені ж було нікуди діватися, і я всіляко намагалася догодити гості.

З роками терпіти капризи сестри ставало все складніше. Навіть мій чоловік, який так любив пишні застілля, раз у раз нервово поглядав на годинник у товаристві улюбленої родички. Роки подібних святкувань мені остогидли.

Час наближався до чергового свята, а я й у вус не дула. Чоловік здивувався, чому не готую будинок до приїзду сестри. Я лише мовчки дістала телефон і ввімкнула запис дзвінка сестри, який вона залишила на автовідповідачі.

Вона буквально вимагала готувати тільки те, що вона скаже, бо її чоловік вирішив не їсти м’ясо. Її син захворів, то ж моя дитина має віддати свою кімнату. А ще треба було обов’язково їх зустріти

До того ж вона голосно кричала мені в трубку лайливі слова, що я погана сестра, і господиня, і дружина, і мама. Загалом, жахлива жінка. Як я тільки змогла заміж вийти і ростити своє дитя.

Я не витерпіла і сказала, щоб вони не приїжджали, і кинула слухавку, але сестра не заспокоїлася. Почала дзвонити всім, кому лише могла. І моїй свекрусі зателефонувала, і матері.

Розповідала, як же сильно її двоюрідна сестричка образила. Яка я погана людина і як таких лише земля носить. Свекруха спробувала поставити мені ультиматум, а мама одразу ж почала лаяти мене на всі лади.

Я з чоловіком зібрали свого сина, взяли деякі речі і поквапилися в дорогу. Свекруха кричала, щоб ми поверталися додому і святкували з родичами, яких я бачити не хочу. Дістатися лижного курорту ми не встигла.

Свято застало нас і дорозі, але по щасливих обличчях чоловіка і сина я зрозуміла головне. Іноді найсмачніші страви – це кава та хот-доги на заправці. Я стільки разів влаштовувала пишні гулянки, але ця скромна їжа в машині була найсмачнішою на світі.

You cannot copy content of this page