Я маю буквально вимолювати собі кошти, наприклад, на купівлю прикрас, косметичних процедур…

Хіба це нормально, що я, як жінка, як мати двох дітей, змушена просити в чоловіка гроші на купівлю собі якихось давно запланованих речей? У нас ніби як кріпосне право скасовано, але факт залишається фактом: жінка в сучасному шлюбі як безправна прислуга, якій навіть не потрібно платити!

Ну, а що, адже вибору в неї немає ніякого. Я не скажу, що мій чоловік прохолоджується на роботі, зовсім ні. Він працює руками, робить ремонти вже, здається, років дев’ять. Начальство ним задоволене, гроші виплачують непогані. На продукти та одяг вистачає.

Ми навіть іноді їздимо з дітьми відпочивати. Нечасто, але факт. Однак на цьому все. Я маю буквально вимолювати собі кошти, наприклад, на купівлю прикрас, косметичних процедур, та ось захотіла б я зараз сходити з подругою в кафе посидіти – так нема на що! Ми не бідна сім’я, але й не багата.

Міцний середній клас. І дорогі покупки, на кшталт меблів або авто, природно, обговорюємо з чоловіком, але дрібниці, з яких життя, як відомо, і складається – це питання все ще мене не влаштовує. Навіть дітям належать якісь кишенькові гроші. Купити щось у школі або в магазині біля будинку.

А все чому? Тому що в нас росте два хлопчики. Чоловік таким чином хоче, щоб вони навчилися розуміти, як розпоряджатися власними фінансами. Ну хіба не смішно? Щодня я встаю раніше за всіх і готую сніданок. Для дітей свій, для мене з чоловіком свій.

Потім буджу хлопчиків до школи, перевіряю, щоб вони нічого не забули, одягаю і розчісую. Потім ми снідаємо. Після цього чоловік завозить дітей до школи, а сам їде на роботу. У цей час у мене прибирання, прання, готування або похід у магазин. Так проходить більша частина дня.

Потім я займаюся з дітьми домашнім завданням, а ввечері вечеря і, звісно, різна робота по дому. Увечері, до речі, наш тато відпочиває. Помити посуд? Ні, йому це складно. Розумієте, взяти хоч те саме прибирання. Та за цю справу людям платять непогані гроші. Причому оплата погодинна.

А я ще й їжу готувати зобов’язана, прати, прасувати… Якою кількістю професій взагалі володіє сучасна дружина? При всьому при цьому я ще й жінкою повинна залишатися, і турботливою мамою. Хоча з таким робочим графіком іноді зникають усі почуття до свого чоловіка.

Буває, через силу доводиться проводити час навіть із власними дітьми! Ну які мультики, коли втомилася як собака? І не треба мені розповідати про сучасну техніку, яка полегшує життя! Випрані речі потрібно розвісити сушитися. Це, нагадаю, одяг для сім’ї з чотирьох осіб. Знову ж таки, готування. Це раніше було: наварили баддю борщу чи каші і їжте її тиждень.

Тепер усе зовсім по-іншому. Діти не стануть їсти те, що їм не подобається. Тато ж грошей дав, от вони й підуть у найближчу піцерію або взагалі замовлять доставку. Ще під стіл ходять, а сучасні гаджети для них зрозуміліші за літери в абетці.

Чоловік теж іноді може надіслати повідомлення про те, що б він хотів з’їсти на вечерю. Я вам що, робот? Якщо приготувала – мають з’їсти. Кашоварити в мене виходить, ще ніхто не отруївся. Розумного пилососа в нас немає, та й не потрібен він нам, ще собака від страху здохне. Шпіц, менший за кошеня.

З іншого боку, протерти всі меблі від пилу інакше, ніж вручну, все одно не вийде. Тож прибирання, навіть у теорії, ще не спростили, а щоб кухню відмити, це потрібно цілий день витратити, не кажучи вже про ванну кімнату. Тож не працює ця ваша сучасна техніка тільки на словах.

А де взяти час на себе? Не для лежання на дивані, а просто щоб оновити свій зовнішній вигляд? Нікому не подобаються баби в халатах, із брудним волоссям і зайвою вагою. Правда ж? То чому не виділяти жінкам особистий час на себе плюс достатню кількість коштів?

За машинами чоловіки доглядають щодня. І бензину хорошого не шкодують, і масло міняють, і все інше, а жінка в них агрегат вічний. Не зламається. Це і є фінансова залежність? Мабуть, що так. Я запитувала в подруг, невже в них те саме? Виявляється, що так. Принаймні, було.

Але в однієї чоловік зрозумів свою помилку і після нормальної розмови, без сварок та істерик, почав просто раз на місяць виділяти їй якусь суму на руки. В іншої було практично те саме. З тією тільки різницею, що в їхній ситуації вони мало не розлучилися, але в останній момент чоловік визнав помилку.

Навіщо було до цього доводити? А моя шкільна подруга, наприклад, так і живе, як я. Без грошей, самоповаги і з виваленим язиком на плечі. У них там зовсім усе погано: троє дітей, мужик не тягне, вони навіть на відпочинок нікуди не їздять. Ну і результат відповідний.

Їхні діти в школі вважаються першими хуліганами, мати вже й у халат не поміщається, а татусь ніби як почав приймати на груди. Хіба це нормально? Але що поробиш – немає порядку в домі, значить, немає ніде. Хочеться звернутися до чоловіків, які це читають, якщо тут взагалі такі є.

Зверніть увагу на потреби своїх дружин. Жінка не буде щасливою лише від того, що в неї є діти і чоловік. Ми теж живі люди, і в нас є свої бажання й амбіції. У той час як ви можете піти з друзями в п’ятницю відпочити, у нас робота відбувається 24/7.

Саме так, адже вночі може прокинутися маленька дитина і потрібно бути готовою, щоб її знову заколисати. А у вас що? Робота закінчилася, і день вільний. Бажаю удачі та легкого розлучення, адже рано чи пізно воно все-таки трапиться через таке ставлення.

You cannot copy content of this page