Як вчинити із дорослими дітьми, якщо ті звертаються за допомогою та грошима без кінця

Когось вихід на пенсію лякає, а ось ми з чоловіком із радістю прийняли такі зміни у житті. Та й як же може не тішити той факт, що тепер ми можемо абсолютно весь час присвятити лише собі?

За довгі роки старанної праці нам із чоловіком вдалося накопичити пристойну суму грошей. Коли буди молодими ми постійно заощаджували та відкладали кошти. Звичайно, була спокуса витрачати все й одразу. Але ми знали, що якщо почекаємо, то трохи пізніше зможемо насолодитися результатами нашої роботи.

І ось кілька місяців тому наші старання нарешті окупилися. Ми вперше з чоловіком вирушили у подорож. Побували на Лазурному березі, побалували себе іноземними кулінарними вишуканими стравами і загалом чудово відпочили. А повертаючись додому, ми й подумати не могли, як грубо зустріне нас рідна дочка.

Справа в тому, що дочка із зятем та онуками живуть у нашому будинку. Її старший брат відразу після закінчення університету перебрався працювати та жити в Італію. А ось у доньки життя склалося не так яскраво. Рання вагітність і заміжжя завадили закінчити навчання, а тому й про кар’єру за кордоном не могло і бути мови.

Зять хоч і непоганий, але забезпечити дружину та дітей усім необхідним поки що не в змозі, а тому ми зголосилися допомогти молодій сім’ї та прихистили їх у нашому домі.

Спочатку все було гаразд. Дочка допомагала мені тримати побут у порядку, а я час від часу доглядала онуків, щоб молоді могли сходити кудись разом і присвятити час одне одному.

Здавалося всіх все влаштовує. Але згодом дочка почала поводитися зухвало і просто вилізла нам із батьком на голову. Рідкісні прохання позичити грошей перетворилися на постійні претензії та вимоги.

Остання наша сварка особливо мене зачепила. Після того як ми з чоловіком повернулися з відпочинку, донька взагалі стала щодня влаштовувати скандали. Мовляв, у них кредити не закриті, а ми з батьком курортами мотаємось.

Мене така поведінка дочки дуже засмучує. Деякі батьки пенсійного віку взагалі відмовляються жити з дітьми та допомагати їм. Ми ж дали доньці дах над головою та всіляко підтримуємо її.

З моменту останнього скандалу я вирішила більше не позичати гроші дочці. Все-таки ми з чоловіком заслужили на те, щоб на старості років мати можливість подбати про себе.

Дітей ми виростили та забезпечували всім необхідним до цього дня. А хіба можна вимагати від нас більшого?

You cannot copy content of this page