Україна понад усе

7 фактів про Залужного, яких ви не знали: має 4 вищі освіти та мандрує з дружиною

Залужний завжди був відмінником, до того ж він єдиний головнокомандувач, який раніше був пліч-о-пліч з іншими солдатами.

До головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного зараз прикута особлива ​​увага, адже на ньому лежить тягар відповідальності за ефективний опір наших захисників. З цією роллю він чудово справляється, що можна побачити із частих повідомлень про успіхи ЗСУ.

Сам же Залужний багато в чому залишається “темним конем”, у тому плані, що багато фактів про нього українцям невідомі. Наприклад, навряд чи багато хто знав, що генерал має чотири вищі освіти і завжди був відмінником.

Залужний народився у сім’ї військових. Нинішній головнокомандувач ЗСУ з дитинства вбирав у себе дух життя військових. Він народився в сім’ї військовослужбовців, і змалку вже розумів, ким хоче стати.

Залужний зізнавався, що його цікавили в армії насамперед не кар’єрне зростання та посади, а можливість займатися справою життя – розвивати арм.ю України.

Цікаво, що свою військову кар’єру Залужний хоче закінчити як викладач у військовому виші – “тихо та спокійно”.

Український генерал закінчив чотири вищі навчальні заклади і скрізь був відмінником. Спочатку він здобув освіту в Одеському інституті сухопутних військ та у Національній академії оборони. Після цього також навчався у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. Два роки тому він знову ступив на стежку навчання та закінчив магістеріум в Острозькій академії.

Після завершення навчання у трьох перших вишах Залужний отримав дипломи відмінника та золоті медалі.

Валерій Залужний захищав Україну на Донеччині з липня 2014 року. Спочатку він там служив як заступник командира сектору “С”, проте поступово зростав до посади начальника штабу Об’єднаних сил. При цьому він сам був пліч-о-пліч з іншими українськими захисниками.

Сам Залужний розповідає, що досі спілкується зі своїми побратимами, із якими давали відсіч ворогам у попередні роки.

Хлопці зі ЗСУ зараз дуже поважають Залужного. І одна із причин цього – його відкритість до військових. Він їздить небезпечними точками, безпосередньо спілкується з солдатами і завжди наполягає на позиції, що потрібно бути ближче до своїх підлеглих.

Головний антистрес – мандрувати із дружиною

Головнокомандувач ЗСУ разом із дружиною Оленою вже протягом 20 років. Вона – фінансист, працює в “Укргазбанку”. І хоч у керівництві Залужний демонструє небачену силу, витримку та мужність, на фотографіях із дружиною він завжди усміхнений та добродушний.

Давньою пристрастю генерала є піші прогулянки, загалом він любить подорожувати Україною. Головною компаньйонкою у цих подорожах є саме дружина Олена.

Цікаво, що сім’я Залужних, згідно з деклараціями подружжя, живе без розкоші. У них на двох є один невеликий будинок на 70 квадратів, земельні ділянки в Одеській області, а також два зовсім не нові автомобілі – Chery Tiggo та Nissan Patrol.

Старша дочка подружжя служить у Київському гарнізоні, молодша – навчається у медичному інституті.

Він є першим головнокомандувачем ЗСУ, який не служив у радянській армії, адже на той час, коли він закінчив перший військовий виш (1997 року), СРСР уже розпався.

Під  настрій слухає Rammstein

Щодо уподобань у музиці, то генерал любить диско 1980-х. Проте під настрій може послухати і німецький метал-гурт Rammstein.

Також Залужний любить вірші та своєю настільною книгою називає поетичну збірку “Особливий лелека” Богдана Голови, яка має важку форму ДЦП.

“Ці вірші дуже ніжні. Хлопець пише їх з 12 років. І коли ти розумієш, що ця дитина – в інвалідному візку, і в неї працює тільки один палець, і він набирає їх на комп’ютері, то це – шок. Така людина заслуговує на повагу “, – прокоментував це раніше Залужний.

Вам також має сподобатись...