72 бійці Азову було відправлено на гелікоптерах в Маріуполь – Білецький

Уявляєте героїзм людей, які погоджувались на це, знаючи, що там повна блокада.

Засновник-перший командир полку “Азов” Андрій Білецький відзначив винятковий героїзм екіпажів вертольотів, які доставляли підкріплення, ліки та інше найнеобхідніше захисникам Маріуполя.

За словами першого командира полку, спроб перекидання допомоги захисникам “Азовсталі” було більше 5 і абсолютна більшість, крім двох останніх, були успішними. Білецький розповів кілька епізодів героїчного авіапрориву російської блокади Маріуполя і зазначив, що такого не побачиш навіть у кіно.

“Тобто спочатку все було добре. А під кінець зрозуміло, що ворог розвивається, дивиться, він розуміє, що в Маріуполь прориваються вертольоти. В цих спробах треба в першу чергу виділити героїзм і максимальний професіоналізм українських льотчиків.

Ні в яких “падіннях чорного яструба” ніколи американці не дозволяли собі входити на більш ніж сотню кілометрів в глибоко ешелоновану систему ППО при патрулюванні внищувачів ворога в повітрі. Таких операцій ніколи в історії людства не було”.

За словами Білецького, ця спецоперація була спланована і проводилася під егідою ГУР Міноборони.

Білецький каже, що його роль – була організовувати десант. За словами першого командира полку, 72 бійці “Азова” було переправлено гелікоптерами для посилення оборони міста.

Одним із перших, перекинутих гелікоптером до Маріуполя, був азовець “Кельт”, він, на жаль, загинув наступного дня.

“Загинув так, як і хотів, до речі. Він багатьом друзям казав: “хочу дома умереть”. І загинув він на сусідній вулиці від того дому, де він народився і виріс. Загинув прямо в серці своєї малої батьківщини”, – зазначив Білецький.

 

You cannot copy content of this page