Україна понад усе

Чернівчанин перекрив дорогу танкам молоковозом та врятував місто

Неймовірні історії протистояння від мирних українців не перестають дивувати. Як, наприклад, відважний вчинок 49-річного Романа Гавриленка, мешканця Бобровиці Чернігівської області. Під час березневих спроб увійти до його рідного міста росіяни зазнали невдачі – дорогу їм перекрив… звичайний молоковоз.

Точну дату, коли довелося виїжджати на цивільному (ще й робочому!) автомобілі проти них, чоловік не пам’ятає. Проте говорить, що на в’їзді до населеного пункту не було жодних українських військових, жодної тероборони, жодних блокпостів. А в селі — багато жінок, дітей, старих. Та й про свою родину Роман Гавриленко не міг не думати. Щоправда, дружину так і не попередив, яку ж ідею вирішив втілити в життя. Йому “підфартило” — вона якраз пішла до місцевої амбулаторії, де працює медиком.

“Колонна техніки їхала від церкви до вокзалу. Скільки — не рахував, не до того було, — згадує чоловік. — Спочатку БТРи, за ними тнки, колона десь метрів 300-400”.

Як розповідає Роман, він підігнав свій молоковоз ближче до церкви, розгорнув його посеред дороги і цим змусив їх зупинитися. До нього вийшов один із російських офіцерів і вимагав дати їм проїхати. При цьому намагалися залякати — двічі пальнули у повітря.

“Кажу: “Машина змінована”. Розвернувся і пішов до магазину, який був закритий. Біля нього стояв знайомий, дивився за цим усім. Ми перекурили. А вони трохи постояли і почали розвертатися. Назад, у бік Браниці”, — розповідає чоловік.

При цьому Роман Гавриленко ще й люб’язно “супроводив” колону до переїзду, простеживши, щоб вони не поїхали в інший бік. На щастя, його задум спрацював, і чоловік не тільки вцілів сам, а й врятував своє рідне місто. При цьому навіть не отримав на горіхи від другої половини.

“Коли дружина дізналася, тільки запитала, навіщо я туди поїхав. А комусь треба було їхати”, — говорить він.

Вам також має сподобатись...