Україна понад усе

Два українські пілоти повернулися додому з російського полону, розповіли як все було

Наших соколів взяли до полону ще 8 березня, коли вони боронили Чернігів. Весь цей час вони знаходилися в ворога, проте їм вдалося вистояти. Вони повернулися додому живими, як і обіцяли! Ми дуже хвилюємося за кожного нашого захисника! Давайте молитися за долю кожного українського героя!

Українські пілоти Чиж та Пепеляшко повернулись додому. У розвідці повідомили, що було звільнено двох українських пілотів, які знаходилися в полоні ворогів. Іван Пепеляшко та Олексій Чиж потрапили в полон 8 березня в районі села Нова Басань (Чернігівська область).

Для наших захисників змінювали місце утримання, зрештою їх доправили в СІЗО міста Курськ, де вони знаходились в камері ще з 8 українськими захисниками. Іван розповідає, що через травми в місці, де їз тримають більшість українців не отримують елементарної медичної допомоги.

«Хлопці тримаються але у більшості рани почали гноїтся. Просили дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно».

Разом з тим, постійно продовжувались допити. Олексій розповів, що кожен допит починався з їхньої ненормальної та неадекватної інформації.

«Примушували записувати відео. Якщо відмовлялись, казали що перестануть перев’язувати рани товаришам. (…) Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує».

Проте вони визнавали, що їхній «бліц-криг» провалився і поставлених цілей досягнути не вдалось.

«Вони справді зазомбовані! Питають, чи багато в Україні «нциків», каже Іван.

«Повторюють, що хочуть звільнити Україну. Що ми скоро знову будемо жити в одній країні, а Галичину забере Польща. Просто ненормальні якісь…»

Одразу після повернення з полону пілотів зустрів начальник ГУР МО, зараз хлопці перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують всю необхідну медичну допомогу. Україна продовжує боротися за всіх своїх. Ми зробимо все, щоб повернути додому кожного з них.

Вам також має сподобатись...