Україна понад усе

Голова Закарпатської ОВА визнав, що з’їв два яблука з гуманітарки, бо був голодний

Віктор Микита, голова Закарпатської ОВА розповів журналістам про так звані гумантітарні скандали, про які всі говорять. Про історію з тими яблуками він також пригадав та розповів.

Поговорімо про скандали. Недавно пройшли обшуки в найбільшій волонтерській організації області. Ситуація збурила суспільство, її назвали прямою дискредитацією волонтерського руху та політичним замовленням. Але такі речі дискредитують також і владу в регіоні. Кому була потрібна ця “зрада”?

– Такі факти щодо волонтерів насправді є у багатьох регіонах країни, і такі проблеми будуть доти, поки не приймуть закон про волонтерів, який регламентуватиме їхню роботу. Наразі волонтерство передбачає безкоштовне отримання та безкоштовну передачу чогось комусь, тобто, це виключно неприбуткова форма організації діяльності. У цьому випадку я не є у процесі, до мене ніхто не звертався від волонтерів, але як голові ОВА мені доповідали щодо провадження правоохоронці.

Я маю інформацію про те, що в цій організації зафіксовано факти торгівлі гуманітарними речами, докази цього незабаром будуть опубліковані для загалу. Щодо дискредитації — так, наразі це дискредитує усіх нас в очах міжнародних партнерів. Але якщо є такі факти, ніхто не віддасть правоохоронцям злочинний наказ не реагувати. Тому правоохоронці тут спрацювали правильно.

– До слова, і вам особисто ще у березні закидали торгівлю гуманітаркою. Люди не знаходили привезені волонтерами речі на складах або ж бачили німецькі паштети на прилавках місцевих магазинів. Це логічно викликало питання у місцевих: як він там міг узятися, той паштет?

– Це знову ж таки неврегулювання питання гуманітарної допомоги законодавцем. Коли їде підприємець, купує в ЄС той умовний паштет і, вертаючись назад, на митниці не стає з товаром у чергу, а клеїть на вантажівку папірець із написом “Волонтер” і їде без черги. Він купив той паштет у ЄС за свої гроші і дорожче продасть тут у своїй же мережі чи магазині.

А тим часом це дискредитує нас як владу в очах надавачів гуманітарної допомоги. Та й зараз це не лише проблема України, повірте, нині під прапором України стільки цих отримувачів гумдопомоги по світу! Зробив надпис, приклеїв прапор України – і користуєшся. Перевірити ж усіх неможливо!

Усе, що ми отримували з гуманітарки як ОВА — це були вантажі від офіційних організацій з ЄС, які так само офіційно були передані далі в зону бойових дій та для ВПО в тергромади із сортувального хабу на заводі “Єврокар”. І так, визнаю, я з’їв два яблука з гуманітарки. Це сталося якось під час передачі одного з вантажів, був дуже голодний.

Вам також має сподобатись...