Україна понад усе

Командир одеського батальйону врятував 10 поранених бійців

Командир батальйону одеської бригади Сергій Ткачук вивів із повного оточення поранених хлопців. Сміливець відвіз морем на човні 10 українських захисників. Нині вони отримують медичну допомогу.

У квітні 2022 року він отримав завдання – доставити в одне із сіл з.рою. Про це повідомили у прес-службі 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

“Мені здавалося, що це квиток в один кінець, але накази командування не обговорюються. Вночі ми рушили морем. Дорога була нелегкою, понад чотири години ми йшли посеред шторму”, – розповів Сергій.

“Росіяни нас помітили тільки коли ми виходили звідти. І тоді почався кошмар. Човен був перевантажений, ми не могли відійти швидко. А вони били прицільно – ще метр, і було б пряме влучення. Тоді хвиля опустила нас і сnаряд пролетів повз. Зв’язок зник, ротні доповіли, що ми можемо не повернутися. Але дав Бог, все обійшлося”, – розповів командир батальйону.

Наразі Сергій продовжує виконувати завдання. Вдома на нього чекають дружина та дві доньки.

“Єдине, що було страшно – потонути у тому штормі. Тому що я хотів людей врятувати. Побратими сказали мені, що на це здатний тільки я. Не знаю чому. Напевно, довіряють”, – додав він.

Указом президента України №347/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старший лейтенант Сергій Ткачук нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня

Вам також має сподобатись...