Україна понад усе

Київлянин прийняв пологи у дружини за допомогою відео з YouTube, бо місцеву лікарню знищили

Чоловік із Київщини прийняв пологи у дружини за допомогою відео з YouTube, бо місцеву лікарню знищили. Пологовий будинок у Бузовій росіяни знищили вщент.

Перші сnаряди полетіли у клініку, коли в приміщенні було 40 пацієнтів. У перші дні повномасштабної війни, під обстрілами, медики допомогли народитися аж 15 немовлятам. Тепер замість пологового будинку – згарище, але життя перемогло: всі, хто у ньому був у час ворожого наступу, залишились живими, йдеться в ТСН.

Пологовий будинок у селищі Бузовій на Київщині став мішенню.

«У нас було майже 40 пацієнтів, і починаючи від 24-го до 28-го в нас було 15 пологів. 15 немовлят, і залишалися ще вагітні жінки, яких першого числа вивели», – розповідають працівники пологового.

Лікарі продовжували приймати пологи, коли у медзакладі вже зникло світло. Під світло ліхтариків з телефонів акушерок тут народилося останнє немовля. Тоді ж і зрозуміли – конче треба евакуюватися, бо вже з вікна палат виднілися наступи ворогів.

Вони відібрали останню надію на медичну допомогу під час пологів у Марії, яка мала народжувати у цьому ж пологовому. Але через б.йові дії із власного дому неподалік клініки виїхати не могла, та вже й не було куди.

«Побачили техніку – колона йшла на Київ. Я розуміла, що там мій пологовий. І як я буду народжувати? Мені почали писати мої друзі, а ти бачила, пологовий розбомбили? Я не могла повірити своїм очам, почала плакати. І уже перейми», – пригадує Марія.

Приймати пологи довелося чоловікові Марії Олексію.

«Я ввечері сів, відкрив YouTube, подивився ролик, як приймати пологи. Що у нас дома було? Для дезинфекції рук. І ближе до ночі, перейми сильніше», – пригадує чоловік.

Під звук в.бухів і перелякані погляди старших доньок Марія народжувала сина.

«Ми пів години не могли розродитися, він застряг. Прокололи пузирь і через це ми трохи згаяли час. І це було страшно. Потім було страшно, що він не буде кричати. Він виліз і одразу почав кричати», – пригадує мама малюка.

Олексій впорався на відмінно. Це і підтвердили лікарі, які оглядали Марію, коли сім’ї вдалося вирватися до лікарні. Олексій каже, допоміг і досвід партнерських пологів зі старшими доньками. Тепер чоловік жартує, що хоч за професією IТівець, вже може асистувати акушеркам. Здоровий тримісячний малюк Артем тому підтвердження. Ім’я хлопцеві обирав батько.

«Я побачив, що з завода «Артем» відвантажують «Стугни». І сказав – Артем», – каже чоловік.

Вам також має сподобатись...