Україна понад усе

На Київщині рибалки рятували від голоду тисячі людей села, яке було відрізане від міст

Рибалки зі села Страхолісся проявили справжній героїзм, поки село, яке наче острів, було відрізане, вони ловили рибу та роздавали її людям. А коли закінчилися продовольчі продукти, організували переправу човнами, які надходили з Києва. Також вони допомагали біженцям переправлятися, таким чином врятовано більше 2 тис. людей. Дякуємо за такий героїзм! Наші люди, найкращі! Героїчні українці з великим мужнім серцем! Бережи вас Боже!

На Київщині рибалки зі Страхолісся героїчно рятували від голоду тисячі людей. Їм вдалося зберегти життя 2 тисяч мешканців області. Ці рибалки не вихваляються своїми вчинками, вони просто хотіли допомогти.

12 березня рибалки допомогли врятуватися вагітній жінці, якій вже давно потрібно було народжувати. Мешканка Вишгородського району розповіла, що вона була однією з перших, кому пощастило врятуватися завдяки “евакуаційному рейсу”, який організували рибалки. Ці люди переправляли мешканців області на інший берег, якомога далі. Вагітна жінка пригадує, що у той день їй було дуже страшно. Вона постійно молилася. Човен йшов мало не по льоду, був сильний вітер. Проте вагітна боялася не тільки великих хвиль. В ті дні над Київщиною було небезпечно. Жінка дуже боялася, що з човном щось станеться.

Рибалки зігрівали жінку ковдрами та як могли намагалися її заспокоїти. На щастя, все пройшловдало, вже скоро вагітна дісталася до Києва та народила там хлопчика. Сина вона назвала Андрійком, на честь рибалки Андрія. Окрім цього, рибалки з перших днів рятували людей від голоду, ризикуючи своїм життям. Вони ловили рибу та роздавали її людям. Рибалки годували навіть ті села, які вже були під окружені.

“Ніби в капкані опинилися. Кругом крига стояла. Попереду вороги. По боках ліси. Наш півостріввідрізали: Страхолісся, Горностайпіль, Фрузинівка, Зорин, Губин- розповіла одна мешканка.

До Страхолісся тікали люди з сусідніх Дитяток, Ораного та Фрузинівки. Через кілька днів у селі почав зникати мобільний зв’язок, вже за тиждень почала закінчуватися їжа. На самій рибі прожити важко. Тому рибалки дзвонили до Києва та просили друзів про допомогу.

“На рибі довго не проживеш. Закінчувались олія, мука, а без хліба ситий не будеш, правильно? Обдзвонили друзів у столиці по допомогу. Вони привезли на ту сторону через Вишгород продукти, а ми забрали на човні”, – поділилася Алієва.

Після успішних перших “евакуаційних рейсів” рибалки почали масштабно рятувати людей. Вони вивозили біженців та привозили їжу з ліками. 52-річний Андрій, якого усі звуть “Пупсиком”, був одним із тих, хто організовував евакуаційні рейси на човні.

Чоловік розповідає, що коли він рятував людей, часто бачив. Вони ходили узбережжям та дивилися на рибалок. Проте вони були непідготовлені до місцевості. На Київщині було багато стежок, якими рибалки вивозили людей та доправляли їжу.

Вам також має сподобатись...