Над київським “Охматдитом” ППО вночі збили ворожу ракету

Увечері над «Охматдитом» було збито ракету. Потужним вибухом вибило двері у центральному корпусі та повилітали вікна на 9-му. Всі діти знаходились у бомбосховищі, і ніхто не постраждав. Наразі проводиться евакуація.

Водночас черговий лікар розповів про дзвінки про трьох поранених дітей у містах, де продовжуються бої. Виїхати для надання допомоги немає можливості, тому двоє малюків загинули. Батько третьої дитини спробує вивезти дитину до лікарні самостійно.

Під час війни дуже важливо знати, як допомогти дітям при пораненні чи травмі, якщо поряд немає медичної допомоги.

Якщо дитина поранилася – і при цьому в рані виявилося стороннє тіло, наприклад уламок скла, – як повинні діяти дорослі?

Якщо сторонній предмет увійшов у тіло глибоко, його не можна витягувати з рани. Тому що це може спровокувати сильну кровотечу. Витягувати можна лише ті, що лежать на поверхні. Якщо спроби витягти стороннє тіло посилює кровотечу та біль – потрібно негайно припинити.

Необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. За таких ран не можна займатися самолікуванням, навіть якщо у вас, умовно, бабуся чи сусідка – медсестра.

До прибуття лікарської допомоги слід зупинити кровотечу. Не чіпаючи сторонній предмет, необхідно затиснути рану вище за неї.

Місце поранення необхідно промити і продезінфікувати, накласти пов’язку, що давить, хрест-навхрест навколо стороннього предмета.

Якщо ви не викликали швидку або вона приїде не скоро, якщо самостійно їдете до лікарні, потрібно зафіксувати предмет у рані так, щоб він не рухався. Для цього необхідно обкласти тканиною та накласти ще одну пов’язку.

You cannot copy content of this page