Найбільшою помилкою є те, що дорослі думають, наче дитина не розуміє що відбувається

Агресивні дії, окупація та війна на території України дається взнаки не тільки дорослим. Найбільшою помилкою є те, що дорослі думають, наче дитина не розуміє що відбувається.

Якось раніше в нас не прийнято було про це говорити, не було потреби, дехто вважав, що дітям це не потрібно.

Зараз діти не тільки активно відчувають на собі все, що відбувається в країні, але і переносять на себе морально- психологічний стан батьків.

Дитина все відчуває, все бачить, та найгірше – не розуміє. Як справитися з лайкою, панікою та не травтувати дитину під час війни?

Перш за все – лайка, агресивні висказування, які діти чують не тільки з вуст батьків, але і бачать зараз, мабуть чи не скрізь. Від цього відгородити чи захистити дитину неможливо. Доступ до соціальних мереж є у всіх дітей.

Що робити? Як пояснити? Почнемо з того, що лайка, по простому матюк, це чи не єдина можливість дорослих, а особливо жінок, які терплять це пекло, випустити пар.

Звісно це погано, звісно це в якійсь мірі гріх. Але наразі це не найбільша біда. Маленькі діти можуть просто ковтати ці слова, як губка, вбирати їх в себе і видавати.

Сварити не варто. Дорослі діти- вони вже все розуміють, і забороняти їм казати такі слова можна, безумовно навіть потрібно, але якщо чесно, ніякого результату це не дасть.

Краще всього закцентуаати дитячу увагу на тому, як краще евакуюватися з приміщення, розповісти перші і основні правила безпеки, розповісти що робити в тій чи іншій небезпеці.

Таким чином і відволічеться увага, і діти загалом будуть мати ті навички, яких зараз так бракує навіть багатьом дорослим.

Дітям до 7-8 років краще пояснювати все зрозумілою мовою, але не більше ніж те, що вони запитують, діти старшого віку мають і навіть повинні знати і розуміти, що відбувається, звісно в межах розумного, на стільки, скільки дозволяє їхнє сприйняття.

You cannot copy content of this page