Податки під час війни: кому та які пільги надає держава

Президент України Володимир Зеленський 7 березня оголосив про запровадження низки податкових пільг на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення.

Хто може не платити ЄСВ у воєнний час:

ФОП І-ІІ групи повністю звільняються від ЄСВ.

ФОП III групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, яких призвали до лав ЗСУ, інших захисних формувань, зокрема тероборони.

Звільнення від сплати податку землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії.

«Все це — на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», — повідомив Президент.

Також відкладається сплата податків для підприємств, які не здатні їх заплатити. Скасування нагляду та перевірок, крім контролю цін. Малий бізнес отримав звільнення від ЄСВ. Наступним кроком може стати держзамовлення на гуманітарку та товари подвійного призначення, вважає експерт.

Нині найважливіше, щоб бізнес просто працював у тилових зонах, де немає активних бойових дій. Наша влиди закликає бізнеси зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода та інших регіонів, де ситуація спокійна, працювати!

Немає сенсу в тому, щоб там були зачинені магазини, перукарні та інші бізнеси, які потрібні людям. Через ці регіони проходять мільйони біженців. Вони мають звичайні людські потреби, які потрібно обслуговувати. Це нормальне економічне життя, і в тилу воно має працювати.

You cannot copy content of this page