Україна понад усе

 Розмови про обмін “передчасні”? Яка очікує доля українців з “Азовсталі”

Росія вважає, що розглядати питання про обмін українських військових, які вийшли з оточеного металургійного комбінату “Азовсталь” у Маріуполі, “передчасно”. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко. Він заявив, що розглядається можливість обміну полоненими з Києвом лише після усіх судових процедур.

“Будемо розглядати після того, як ті, хто здалися у полон, відповідним чином будуть засуджені та буде винесено вирок. Тоді можуть бути якісь такі кроки”, – пояснив дипломат. Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий до обміну, і закликав міжнародних союзників у допомозі цього питання. Доля понад двох тисяч українських бійців з “Азовсталі” залишається невідомою.

Дружина командира полку “Азов” Дениса Прокопенка змогла коротко поспілкуватися з чоловіком після того, як його разом з іншими українськими військовими вивезли з “Азовсталі” на територію, непідконтрольну Україні. Як повідомляє британська газета Guardian, цей телефонний дзвінок узгоджували влада України та Росії завдяки посередництву Червоного Хреста. Прокопенко розповів, що більшість поранених, які перебувають у в’язниці Оленівки, невелика група тяжко поранених залишається у лікарні у Новоазовську.

“Він сказав, що в нього все гаразд, і спитав, як я”, – розповіла Катерина. Зв’язок обірвався, перш ніж він встиг розповісти про себе більше.

Катерина Прокопенко та дружина ще одного офіцера “Азова” Арсенія Федосюка Юлія розповіли агентству AP, що домовленості між Україною та РФ передбачають належне поховання загиблих бійців та певні умови для військовополонених, зокрема, можливість дзвонити членам родини. За останні два дні декілька інших військових уже змогли зателефонувати своїм рідним.

Вам також має сподобатись...