Україна понад усе

“Що тут у борщ не кинь, усе одно солодкий”: українці в Європі розповіли про тамтешню їжу

У ВВС опублікували матеріал, в якому наші українці розповідають про європейську їжу. Чим відрізняється та й інші особливості.

“У деяких країнах скрутно з їжею. У Польщі це чути дивно. Біля місця, де я живу, готують борщ, деруни, котлети по-київськи. І навіть спосіб приготування вареників, який ще недавно називали “по-російськи”, у місцевих закладах перейменували на “по-українськи”, – розказують поляки.

Ціни там – на рівні “Пузатої хати” в Києві, часом і дешевше. Разом із тим, не завжди є можливість їсти вдома – квартири у великих містах часто без мікрохвильовок і плит.

Ще у Польщі складно знайти рибу, а у супермаркетах Грузії – багато російських продуктів. У Ірландії, каже Наталя Міняйло, головна страва – картопля, вдень і ввечері. А рідке у цій країні не люблять. Можна знайти хіба крем-супи. “Хочеться борщу, але поки що живемо у готелі, не можемо готувати”, – розповідає вона.

Натомість Ярослава Шеремета, яка живе у Німеччині, український борщ приготувати просто не може. Друзі, за її словами, кажуть те саме. “Що туди не кинь – все одно він буде солодкий. Смак не той, що у нас”, – каже вона.

Дівчина скаржиться і на ціни у супермаркетах: те, що у Києві обходилось у 300 гривень, тут 30 євро. Фрукти і овочі, каже Ярослава, як пластик, відділів кулінарії, як вдома, немає. Та і усього, як в Україні, тут у супермаркеті не купиш.

Наприклад, якщо хочеш гречки, або “творогу” – тобі в “російські” магазини. Це німецькі мережі, але зі звичними для українців, росіян і поляків товарами, розповідає Ярослава. Та ходити тут зараз, каже вона, неприємно, є ризики наштовхнутися на хамство росіян.

“Взагалі я зрозуміла, наскільки Україна багата продуктами – тут, у ЄС, нібито єдиний ринок, багато всього, а по факту у нашому “Сільпо” імпортних товарів набагато більше”, – говорить дівчина.
Втім, за її спостереженнями, їжа у Німеччині якісніша, ніж в Україні. У Ярослави діабет, вона готує для себе за кордоном ті ж страви, що вдома, однак цукор так само високо не піднімається.

“Наша їжа, мені здається, не стільки гірша, скільки жирніша, ситніша”, – каже вона.

Вам також має сподобатись...