«Слава Україні! Героям Слава!» – звідки насправді пішло гасло

Слава Україні! Героям Слава! Це про наших захисників, наших хлопців, які зараз стоять на захисті нашої України! Дякуємо справжнім українським Героям, для яких це гасло не прості слова! Бережи вас Боже! Слава Героям!

Вперше гасло, наближене до нинішнього «Слава Україні!», згадується у посланні Тараса Шевченко «До Основ’яненка» ще у 1840 році.

Чия правда, чия кривда
І чиї ми діти.
Наша дума, наша пісня
Не вире, не згине…
От де, люде, наша слава,
Слава Україні!

Пізніше воно використовувалося в середовищі харківської української студентської громади наприкінці XIX століття. На її основі у 1990 році виникла Революційна українська партя – перша в центрально-східній Україні.

На заклик «Слава Україні!» тоді відповідали «По всій землі слава!». Активно ж гасло «Слава Україні!» почали використовувати під час національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Його вигукували чорні запорожці – одне із найлегендарніших формувань.

У чорних запорожців гасло звучало як «Слава Україні! Козакам слава!». За часів гетьмана Скоропадського – «Слава Україні! Гетьману слава!». Також були поширені вітання «Слава Україні!» – «Україні слава!», «Навіки слава», «Віра! Слава!». Пізніше вітання Слава Україні! Героям Слава! Стало популярним серед ЛУН.

У 2018 році Верховна Рада України затвердила це вітання як офіційне в ЗСУ та НП. Слава Україні! Героям Слава!

You cannot copy content of this page