СМС-шахраї видурюють гроші під час війни – найпоширеніші схеми

Шахраї під час воєнних дій не сидять без діла, вони вигадують нові схеми, як із вас видурити гроші. Комусь війна, а комусь час наживи на чужому горі. Ми радимо в такий неспокійний час бути пильними та не довіряти незнайомцям.

Метод №1: Вам приходить нібито смс із банку

Надходить смс про державну допомогу, яку ви можете отримати.

Для цього просять надіслати усі дані вашого банківського рахунку: номер, код, термін дії. Варто звернути увагу, що у таких повідомленнях від шахраїв зазвичай багато граматичних помилок.

Метод №2: Новини про війну та можливу безпеку

Шахраї відправляють смс із новинами про війну, нібито, від офіційних організацій. У повідомленні міститься посилання, за яким потрібно перейти.

У жодному разі цього не робіть! Шахраї на це і розраховують. Як тільки ви перейдете за цим посиланням,  завантажаться програми, через які вони викрадуть ваші персональні дані. А потім і ваші гроші з рахунків.

Пам’ятайте, що будь-яке посилання треба розглядати як небезпечне і перевіряти його!

Метод №3: Благодійні організації та повідомлення про допомогу 

Несправжні благодійні організації надсилають повідомлення з проханням переказати гроші для боротьби із ворогами чи на підтримку української армії. Аби перевести гроші аби допомогти дітям-біженцям.

Довірливі українці відгукуються та скидають гроші. А шахраї забирають їх собі.

Перед тим, як зробити добру справу, перевірте, що це за організація, їхні контакти, кому вони вже допомогли. Варто перевірити чи мають вони сайт.

You cannot copy content of this page