Україна понад усе

Судитимуть двох екснардепів, які прийшли в лютому на Київщину разом з військами окупантів

Скеровано до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно двох колишніх народних депутатів та псевдопосадовиці «днр» за фактом державної зради і незаконного перетину державного кордону України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Розслідуванням встановлено, що у лютому 2022 року в супроводі російських військових підозрювані незаконно перетнули державний кордон України. Вони приїхали до села Катюжанка Вишгородського району Київської області, яке на той час перебувало під окупацією збройними силами рф, для пропаганди «идеи русского мира» серед місцевого населення.

Підозрювані закликали жителів Київщини підтримувати окупаційну владу та визнати її легітимність, а також активно роздавали інтерв’ю антиукраїнського характеру представникам ЗМІ країни-агресора.

Крім того, підозрювані відвідали штаб окупантів, що базувався на території сільської школи. Там солдати збройних сил рф обладнали бойові позиції для військової техніки, зберігали зброю, боєприпаси та пальне. На шкільному стадіоні був їх посадковий майданчик для ворожих гелікоптерів та бойові позиції РСЗВ «Град».

Звідти окупанти кожну ніч вели обстріли позицій ЗСУ. Також на території школи були приміщення для допитів громадян України, зокрема полонених.

Вам також має сподобатись...