Україна понад усе

У Росії жоден з рітейлерів не отримав дозвіл на легальний продаж iPhone 14

Через санкції росіяни не зможуть більше купувати собі нові моделі американських смартфонів. Вірніше зможуть, але це буде дуже складно. Роками їхня країна запевняла громадян, що США все зазіхають на їхню “великую державу”. Але ж тепер подивимося, хто там та на що зазіхає.

Російська асоціація торгових компаній та товаровиробників електропобутової та комп’ютерної техніки (РАТЕК) заявила, що нові телефони, у тому числі iPhone 14, не можуть перебувати в легальному обігу на російському ринку без особливих дозволів. Про це повідомляє російський РБК.

Асоціація вказує, що ритейлери можуть продавати телефони, якщо у них є сертифікати, декларації та спеціальна нотифікація щодо характеристик шифрувальних (криптографічних) засобів та товарів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) або укладання Центру ліцензування, сертифікації та захисту державної таємниці ФСБ.

Представник РАТЕК розповів, що йому невідомо, що хтось у Росії чи ЄАЕС отримав усі необхідні документи для продажу iPhone 14.

Також видання зазначило, що у Єдиному реєстрі нотифікацій ЄАЕС не згадується, що нові моделі iPhone видали такий документ.

Натомість попередні замовлення на iPhone 14 в Росії приймали мережі МТС та М.Відео, також до продажу айфонів готувалися у Білайні, Wildberries, Яндекс.Маркеті та Ozon. У “М.Відео-Ельдорадо” заявили, що планують отримати нотифікацію на iPhone 14 та інші пристрої. У Wildberries сказали, що продаж iPhone почнеться на початку жовтня. Інші мережі відмовилися від коментарів.

Вам також має сподобатись...