Україна понад усе

В Іспанію прибуло перше судно з українською кукурудзою, яке прямувало Балтійським морем

В іспанський порт Ла-Корунья прибуло судно з 18 тис. тонн української кукурудзи – це перша партія українського зерна, яку доставили “новим морським маршрутом” через Балтійське море, щоб уникнути заблокованих Росією українських портів. Про це пише CNN із посиланням на прес-службу порту.

Вантажне судно Alppila, яке перевозило кукурудзу, прибуло до порту до світанку в понеділок і має бути розвантажене до вівторка, розповіли в порту.

Це перша партія українського зерна, яка досягла північно-західної Іспанії морським шляхом, використовуючи “новий морський шлях, відкритий у Балтійському морі, щоб уникнути блокади російськими ВМС портів України на Чорному морі”, йдеться у заяві групи виробників кормів Agafac.

Заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сеник раніше заявив, що Україна намагається встановити нові маршрути з Румунією, Польщею та країнами Балтії, щоб забезпечити, щоб 22 мільйони тонн зерна, що застрягло в українських морських портах, “доїхали до місця призначення”.

“Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона відновлює можливість імпортувати все, що можливо з України”, – сказав директор CNN Agafac Бруно Бід.

За його словами, регіональні виробники корму для тварин із групи Agafac щороку закуповували 40% усієї своєї кукурудзи з України у період із січня по червень.

У заяві Agafac йдеться, що “невелику кількість кукурудзи вивезли із Західної України вантажівками до Польщі та Румунії”, а кукурудзу, що прибула до Іспанії, завантажили на судно в польському порту Свиноуйсьце на Балтійському морі.

Вам також має сподобатись...