Україна понад усе

В Варшаві ксьондз заспівав “Ой у Лузі червона калина”. З колонкою в руках служитель на весь костел співав українську пісню

В Варшаві ксьондз заспівав “Ой у Лузі червона калина”. З колонкою в руках служитель на весь костел співав українську пісню.

“Аура була неймовірна, мурахи по шкірі”,- кажуть очевидці. Ксьондз, що так полюбився українцям, живе у колишньому монашому містечку Біляни – одній з околиць Варшави.

Його будиночок стоїть впритул до костьола. В дворику поруч ніжаться віслючки. В оселі, де Войтех Дроздович живе сам, всюди свічки, живі квіти, книги.

Ксьондз розповідає, що громаді він служить біля 2ї років. Каже шо це місце дуже святе. Сюди приїздять монахи, та і раніше відвідували його, аби переосмислити життя.

“Моя сестра Ханя показала мені цю пісню. Текст на латинській мові. Ввімкнуна мені виконання Хливнюка.

Мені дуже припало до душі. Я відразу сказав, що на службі увімкнемо і заспіваємо”, – розповідає Войтех.

Весь час під час нетривалого інтерв’ю для ТСН він перепрошував, що говорить російською. Її вивчив 20 років тому, коли їздив до Сибіру – служити польській громаді. Але обіцяє, що вивчить і українську, і практикувати її вже є з ким.

Поруч дуже багато біженців, і Войтех відмічає, що йому подобаються ці люди, вони не пусті, вони багато розуміють, хоч ще духовно “молоді”.

«Дорогі мої, ви на війні, ми  на волі, але ми поряд. Не було в історії нашої, щоб так близько подружилися… Нехай живе вільна Україна», – каже ксьонз Войтех Дроздович.

У своєму казковому будиночку чоловік продовжує намугикувати «Ой у лузі червона калина». Українські слова йому таки піддаються.

Вам також має сподобатись...