Україна понад усе

Захистили міст через Дніпро: старшому лейтенанту Дмитру Дозірчому присвоїли звання Герой України

Ця історія про наших героїчних хлопців, які виконували завдання командира. Їм вдалося захистити стратегічно важливий міст через Дніпро біля Олешок. Завдяки їх зусиллям ворогу не вдалося просунутися далі. Дякуємо наших Героїв! Їз імена має знати кожен українець!

Випускнику Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного старшому лейтенанту Дмитру Дозірчому присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Про це повідомили в Армія.inform.

Ранок 24 лютого танкісти підрозділу старшого лейтенанта Дмитра Дозірчого зустріли на півдні Херсонщини. Там же на світанку вони побачили перші прольоти. Зв’язок з командним пунктом бригади був. Для стримування наступальних дій ротному наказали вирушити у бік Нової Каховки. Але після здійснення майже 80-кілометрового маршу вони були вимушені повернутися трішки назад та зосередитися в районі Антонівського моста.

«Цей міст через Дніпро має велике стратегічне значення. Адже він з’єднує Херсон з лівобережжям, зокрема, з містом Олешки. Так сталося, що виникла серйозна загроза його захоплення, що призвело б до оточення основних сил нашої частини. Ось нам і було доручено прорватися до цього стратегічно важливого об’єкта та утримувати його, забезпечуючи вихід колон бригади», – розповів Дмитро.

Десь по обіді танкісти були на місці. А перший бій дали ворогу ще на шляху просування, потрапивши в засідку.

«Ми побачили машину з українськими номерами реєстрації. Придивились, а там — ворог. Я дав наказ на ураження. Вони перелякались та побігли в ліс. Але це їх не врятувало, наші хлопці відпрацювали, як належить», – згадав Дмитро.

Вже на підступах до мосту танкісти знов зіткнулися з ворогами. Комроти не розгубився, швидко оцінив обстановку та дав наказ на ураження. У підсумку було знищено техніку та живу силу противника.

Ворог встигнув влучити протитанковим снарядом у наш танк. Машина загорілася, трапилась детонація. Контужений та поранений механік-водій Василь Чорнобай якимось дивом встигнув вистрибнути з палаючого танка. А от командир машини Максим Ліщинський та навідник Костянтин Горщинський не встили, їх на жаль, не стало.

Згодом, відповідно до Указу Президента України, весь екіпаж цієї машини було нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Але Максим та Костянтин були удостоєні цієї високої нагороди посмертно.

Попри все, танкісти прорвали ворожу оборону, розблокували міст, закріпилися на визначеному рубежі та тримали його до кінця, забезпечивши вихід колон своєї бригади з оточення. За цей подвиг, відповідно до Указу Президента України № 139/2022 від 16 березня 2022 року, старшому лейтенанту Дмитру Леонідовичу Дозірчому було присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Вам також має сподобатись...