Родинні історії

Ми не розмовляли із мамою близько 12 років. Навіщо та чому? Просто вона виявилася такою людиною, яка не може піти проти свого виховання та поглядів на життя. Навіть заради рідної доньки

Незважаючи на те, що вона мене не розуміє, я досі люблю свою маму, як би там не було. Іноді буває, що рідна людина йде на принципи і їй складно щось довести. Так сталося й у мене.

Ми не розмовляли із мамою близько 12 років. Навіщо та чому? Просто вона виявилася такою людиною, яка не може піти проти свого виховання та поглядів на життя. Навіть заради рідної доньки.

Я росла єдиною дитиною у сім’ї. Проте мені це нічим не допомогло. У невеликому селі взагалі життя нелегке. Але ще важче воно, як на мене, у надто побожних батьків.

Мені не дозволяли буквально нічого. Тільки молитися, працювати в полі та інколи в’язати. Цьому мене дуже рано навчила мати, і ми іноді продавали в’язані речі на ринку в місті.

Як я вже сказала, особливого вибору в житті ніколи не було. Сім’я наша була суто патріархальною, тобто батько був господарем і сам вирішував усі питання. Аж до того, що ми будемо їсти цілий тиждень і скільки молитися.

Не лякайтесь. Це була якась сімейна секта. Просто так було заведено. Та й коли тата не було вдома, всім у домі (тобто мною) командувала мати. В основному це були завдання по господарству і не більше.

І незважаючи на таку жорстку політику сім’ї, я ходила до місцевої школи. Та й інакше було неможливо. До освіти у нашому регіоні ставилися суворо. Дитина не могла не відвідувати уроки, за це батьків могли притягнути до відповідальності.

У мене були дві подруги, від яких я й отримувала інформацію про сучасний навколишній світ. Ну, знаєте, дівчачі історії і все в такому дусі. Соціалізація — це дуже важливо, я вже знаю, повірте.

Після школи я залишилася вдома з батьками. Ні про який виш або хоча б училище мова, зрозуміло, не йшла. Моєю справою була допомога батькам.

З кожним роком завдання, які мені доводилося виконувати, ставали складнішими. Батько, звичайно, не змушував мене виконувати важку чоловічу роботу, але води я перетягала свого часу — жах. Хоча, може, від цього здоров’я у мене таке міцне.

І все б так і йшло, накатаною дорогою, якби в 19 років я не познайомилася з Сергієм. Закохалася. Не знаю, як сказати, але це було щось на зразок удару в серце. Я просто зрозуміла, що це моя людина і без нього я просто не зможу.

Були лише дві проблеми: по-перше, Сергій був одружений. А по-друге, йому на той момент було 36 років. Хоча я ніколи так не сказала б. Виглядав він набагато молодше.

Коли він прийшов до нас додому, мама з татом його не прийняли. Він говорив, кричав, що любить мене та його шлюб нічого не означає, бо справа йшла до розлучення.

Але батьки були невблаганні. Простий ультиматум: або я кидаю Сергія, або йду з ним. Без посагу, без благословення і без надії на те, що їхнє рішення колись зміниться.

Як ви вже зрозуміли, я пішла. Подумала кілька днів і просто не повернулась із прогулянки.

Я зовсім не жалкую про скоєне. Тепер я доросла жінка, за 30. У мене є чоловік, двоє дітей, квартира у місті. Я люблю свою сім’ю, і вона любить мене.

Залишся я з батьками, зараз була б однією з тих сірих тіней, які днями живуть у церквах, а від молитов у них пухнуть голови. Таке життя не для мене.

Нещодавно я випадково зустріла у магазині свою сільську подругу. Вона мені розповіла сумну новину – мій батько віддав Богові душу. Тоді я вирішила навідатися до мами.

Думала, що хоча б після відходу батька вона мені вибачить. Але ні. Мати навіть на поріг не пустила мене. Їй досі соромно за те, що я зробила. Не знаю, як помиритись з мамою.

Знаєте, як кажуть? Праця і відсутність шкідливих звичок роблять людину молодшою, красивішою. Робота на свіжому повітрі, проста їжа, прокидатися рано вранці і лягати спати до десятої вечора … Так ось, це міф, брехня.

Моя мама ненабагато старша за Сергія, мого чоловіка. Але на вигляд вона йому, а не мені в матері годиться. І я не кажу про одяг чи відсутню косметику.

Мозолисті руки, кола під очима, недоглянуті зуби… Сільське життя висмоктало з неї всі соки. Залишилася лише зла, пронизана ненавистю оболонка. Повторюся, я все ще люблю маму і хочу для неї лише найкращого. Але очевидно, що це не взаємно.

«Немає у мене ніякої дочки», — її слова.

І, на жаль, я для неї перестала існувати, коли мені було лише 19 років. Такі в неї принципи, і вдіяти з цим нічого не зможу.

Вам також має сподобатись...