Ароматний окраєць прямо з печі слугував для наших предків не тільки рятівником від голоду. Хліб благословляв нове житло на щастя, злагоду і достаток….

У традиціях усіх народів є священний оберіг, який шанують з особливим трепетом. Ймовірно, сьогодні ви вже тримали його в руках. Йдеться про хліб. Такий звичний кожному, він вимагає до себе шанобливого ставлення.

Приміром, сухі скибки в жодному разі не можна кидати до інших недоїдків. Народні прикмети пояснюють, чому не можна викидати сміття ввечері. Це до сварок і нещастя. А от до чого може призвести неповага до хліба?

Чому не можна викидати сміття

Хліб – дивовижний продукт. Навіть якщо харчуватися одним чорним хлібом і водою, можна прожити досить довго без шкоди для здоров’я. Він багатий на клітковину, потрібні для людини вуглеводи, вітаміни групи В і Е.

Продукт містить калій, магній, залізо та фосфор, які живлять нашу нервову систему, кістки, м’язи та судини. Повага до хліба в наші дні – рідкісний звір. Його залишки без задньої думки викидають у відро для сміття.

Адже що тут такого? Це раніше він був на чолі столу. Зараз-то ніхто не голодує. Тим паче він і на смітнику не пропаде, а стане кормом для вуличних кішок і собак. Насправді це не зовсім так.

Викидати хліб не можна. Щоразу, коли ви це робите, то прирікаєте себе на поневіряння, крадете у самого себе багатство і щастя, але це процес зворотній.

Як запросити в дім благополуччя й достаток

Щоб приманити у свою оселю гроші і сімейну радість, спробуйте одну просту практику. Виділіть для цього завдання пакет або коробку. Збирайте у них весь хліб, який не вжили в їжу. Черствий і запліснявілий зокрема.

Навіть крихти – їх найкраще змітати в окремий пакет. Коли заповните тару, хліб варто віддати на добру справу. Наприклад, віднести в притулок, або віддати людям, які тримають домашніх тварин.

Дворові собаки, свині, кози та інший звір з’їдять смачний хліб за милу душу. Крихти можна висипати в годівницю і влаштувати бенкет горобцям і синичкам. Віддаючи хліб або висипаючи в годівницю, треба сказати:

“Своїм хлібом ділюся, достаток у дім запрошую. Істинно!” Важливо осмислити кожне слово, пропустити через себе. Якщо ви робитимете так завжди, у вашому домі не переведуться монета, смачна їжа, мир і спокій.

Народні прикмети про хліб

Ароматний окраєць прямо з печі слугував для наших предків не тільки рятівником від голоду. Хліб благословляв нове житло на щастя, злагоду і достаток. Перед заселенням було заведено обійти кожну кімнату зі шматочком хліба і сіллю, щоб заронити в оселі зерно багатства і родючості.

Тому посміхнеться удача і міцне здоров’я, хто з’їсть усю дану йому скибочку, не впустивши жодної крихти, а домашній хліб, який ви візьмете із собою в дорогу, захистить вас від небезпек і труднощів. Наші предки вірили, що поводитися з хлібом потрібно шанобливо, інакше не минути бідності.

Наприклад, його не можна передавати через поріг або годувати ним собак під час обіду. Відрізали потрібну кількість хліба – прибирайте ніж, не залишайте його в буханці, інакше накличете голод. Також молодим дівчатам не варто наколювати хліб на виделку або ніж, інакше нещастя постукає у двері.

Що ще не можна викидати у відро для сміття

За старих часів не викидали на смітник й інші продукти. Наприклад, каші з будь-якої крупи. Разом із ними йшло фінансове благополуччя. Людина могла позбутися всіх грошей, що мала. Якщо доїдати кашу ви не плануєтте, краще віддайте її вуличним бобикам і муркам. Вони будуть раді.

У селі таку їжу із задоволенням з’їсть домашня худоба. Овочі та фрукти теж не відправляли на сміття, щоб не накликати на сім’ю неприємності. Ці продукти символізували домашнє щастя. Якщо є можливість, використовуйте у їжу перероблені овочі або віддайте птахам і тваринам.

Молочні продукти також не пропадали у наших предків. Їх пускали в переробку. На кислому молоці пекли млинці, пироги, робили з нього кисле молоко. Щоб не накликати на рідних хвороби, в жодному разі не викидайте у смітник сметану, молоко або сир.

You cannot copy content of this page