Історії про дружбу

Якщо на початку нашого спілкування з подругою їй ще вдавалося відпроситися у Павла ненадовго з нами «посидіти», то згодом ми точно знали: Марини на зустрічі не буде. Їхня квартира знаходилася в сусідній будівлі, але затриматися на роботі подруга ніколи собі не дозволяла

Познайомилися ми з Маринкою, коли вона влаштувалася на роботу до нашої маленької приватної компанії. Нова співробітниця була вже не перший рік одружена, і в їх сім’ї росла чарівна донька. Марина – дуже добра і чуйна, вона одразу влилася у наш колектив.

Але у свої стосунки з Павлом подруга мало кого присвячувала. Колеги не знали, як вони з чоловіком зустрілися і одружилися, бо раніше з Мариною ніхто не спілкувався і не був близько знайомий.

Та й тепер ми стали подругами в основному по роботі, оскільки за межами компанії в неробочий час зустрічалися дуже рідко: Павло завжди був проти наших посиденьок та корпоративів. Хоча всім колективом ми збиралися лише у великі свята, Марина кожен раз знаходила вагому причину, щоб пояснити свою відсутність. Але зрозуміло було одне: її жорстко контролює чоловік.

Якщо на початку нашого спілкування з подругою їй ще вдавалося відпроситися у Павла ненадовго з нами «посидіти», то згодом ми точно знали: Марини на зустрічі не буде. Їхня квартира знаходилася в сусідній будівлі, але затриматися на роботі подруга ніколи собі не дозволяла.

За межами нашої компанії у Марини близьких подруг теж не залишилося: ніхто до неї не заходив, щоб просто побалакати. І від нашого колективу вона поступово віддалялася, доки взагалі з роботи не звільнилася. Для нас це здалося дивним, бо «зайвих» грошей у сім’ї не було, щоб позбутися ще однієї зарплати.

Ініціатором її звільнення, звичайно, був Павло, але нам подруга все пояснила, начебто це було її власне рішення. Марина виправдувалася тим, що втомилася і захотіла зробити перерву, трохи відпочити.

Але в результаті її “відпустка” протривала 7 років. За цей час подруга потрапила в абсолютну залежність від чоловіка та виявилася фінансово та психологічно під його повним контролем.

Коли я випадково зустріла колишню колегу в місті, її було не впізнати, так сильно подруга змінилася і схудла. В очі кинулися її втомлений вигляд і згаслий погляд замість колишнього задерикуватого блиску. Мені хотілося поспілкуватись, але Марина на контакт не пішла. Пославшись на зайнятість, подруга не стала довго розмовляти, а тут же розпрощалася зі мною і побігла далі.

Я розуміла, що в житті Марини дещо відбувається і щось її обтяжує. Але сама вона не захотіла поділитись своїми проблемами, а ми з нею не настільки близькі, щоб я мала моральне право лізти до неї в душу.

Сьогодні мені стало відомо, що Марина пішла від Павла та подала на розлучення. Не знаю, як їй вдалося вирватися з-під впливу чоловіка, адже такі люди так просто свою жертву не відпускають і намагаються до останнього її контролювати та знищувати психологічно. Але найцікавіше: донька залишилася з Павлом, адже квартира, де жила сім’я, належить йому. Можливо, таким чином він намагається продовжити маніпулювати дружиною, і в деякому плані це йому вдається.

Залишається сподіватися, що ця історія закінчиться добре.

Вам також має сподобатись...