Родинні історії

Зустрів мудрого нотаріуса, що відмовив дарувати синові дім

Мамин брат, дядько Коля, завжди був дуже м’якою людиною. Навіть втрата коханої дружини ні на йоту не зробила його черствішим. Він так і залишався простодушним веселунцем, який готовий був віддати останню сорочку будь-кому, хто про це попросить.

Цей світлий чоловічок міг миттю змусити будь-кого забути про свої печалі і знайти привід для посмішки. А для нього єдиною радістю після відходу дорогої дружини став 23-річний син Костя.

Минулого літа Костя привів додому дівчину. Дядько Коля був зовсім не проти. Говорив, мовляв, справа молода, хай живуть. А згодом виявилося, що пара має намір грати весілля.

Грошей на весілля Костя у батька не просив, сказав, що за все батьки нареченої розплатяться. Вони, каже, люди забезпечені, та й самі запропонували сплатити торжество. Єдину дочку заміж видають, не гріх і розщедритися.

Дядечко тоді почав сильно переживати. Сам він жив на пенсію, заощаджень і зовсім не було. А подарунок синові з невісткою на честь такої події хотілося зробити грандіозний. Ось він і надумав оформити дарчу на свій дім, щоб молоді не гадали, куди їм приткнутися і були спокійні за своє майбутнє.

Ми з мамою відмовляли дядька. Мама чимало історій чула від подруг про те, як діти виселяли літніх батьків із власного житла. Костя хоч і добрий хлопець, але неможливо передбачити, як поведеться син, коли отримає будинок у своє розпорядження.

Але той сестрі не повірив і таки вирушив до нотаріуса. Мама весь день провела на нервах, чекаючи дзвінка від брата. І зрештою дочекалася.

Близько шостої вечора дядько Коля повідомив матері, що передумав оформляти будинок на сина і попросив позичити грошей на подарунок Кості. Сказав, що на думку спала ідея краще, але його коштів на її реалізацію йому не вистачить.

Мама, звісно, ​​погодилася. Але спершу розпитала у брата, що змусило його змінити рішення.

Виявилося, що нотаріус підтвердив мамині побоювання, розповівши, як сам був свідком таких неприємних ситуацій, про які говорили подруги матері. А потім порадив не поспішати з ухваленням таких рішень.

Мовляв, Костя і так єдиний спадкоємець, тож будинок у будь-якому разі колись дістанеться йому. А поки що дядько Коля зможе спокійно доживати свого віку, ні про що не турбуючись.

Вам також має сподобатись...