Поради

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці 2022: традиції та заборони дня

Що було прийнято подавати на стіл у цей день і що категорично не можна робити, щоб не викликати на себе лиха.

Свято Різдво Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших у православній релігії. Воно входить до двонадесятих і ознаменовує народження Божої Матері – Марії.

Це свято відкриває низку важливих церковних дат, оскільки початок нового церковного року у православ’ї настає 1 вересня.

Вперше Різдво Пресвятої Богородиці як важливу дату було запроваджено у Візантійській імперії наприкінці VI початку VII століття.

Згідно з переказами, у пари Іоакима та Ганни з Назарету довгий час не було дітей. Після того, як первосвященик відмовив Йоакиму в приношенні на славу Бога, він вирушив у пустелю для молитви.

Там йому з’явився архангел Гаврило, який сповістив чоловіка про те, що незабаром його очікує народження дитини. Після цього Ганна завагітніла. У Протоєвангелії Якова сказано, що “минули місяці, і Ганна в дев’ятий місяць народила”.

Після новини про зачаття Йоаким та Анна присягнули присвятити життя дитини служінню Господу. Вони віддали дівчинку до Єрусалимського храму, в якому Марія служила до повноліття.

Коли Різдво Пресвятої Богородиці

“День народження” Божої матері православні християни відзначають щорічно 21 вересня. Ця пора традиційно припадає на час збирання врожаю, і наші предки дякували Богородиці за щедрі дари природи.

Цей період також називається осіннім “м’ясоїдом”. Під час між Успенським та Різдвяним постом дозволялося вживати в їжу м’ясо, накопичуючи сили перед холодною зимою. У цей час у народі також грали весілля.

Традиції у день Різдва Пресвятої Богородиці

На другу Пречисту в церквах влаштовуються урочисті богослужіння. Люди приносять на освячення хлібці, які потім роздають близьким та ховають під іконами. Вважалося, що цей хліб має цілющу силу. Його давали хворим на лікування від недуги.

Різдво Пресвятої Богородиці – сімейне свято, молоді відвідували своїх батьків та приносили частування та пироги.

Молоді дівчата та жінки з самого ранку поспішали вмиватися водою з річки. Вважалося, що це продовжує красу та молодість. Пізніше господині готували пироги та грибами чи рибою. Згідно з повір’ям, треба було поділитися їжею з бідними, щоби Бог послав дітей.

Маленьких дітей на вході обливали святою водою, щоб захистити від пристріту.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці:

  • заборона на важку фізичну та домашню роботу;
  • не можна викидати залишки їжі – їх згодовують тваринам;
  • вживати м’ясо не рекомендується, а міцні напої забороняється;
  • бути байдужим до біди інших і відмовляти у допомозі.

Вам також має сподобатись...