Коли пакети створили, їх планували використовувати як предмет багаторазовий. Пізніше люди дійшли висновку, що поліетилен розкладається сотні років….

Одноразові пакети всюди. На жаль, не всіх хвилює той факт, що ми щодня забруднюємо довкілля тоннами сміття. І люди вперто продовжують класти зв’язку бананів або один нещасний лимон у пакет і нести це добро на касу.

Мені сумно ходити в супермаркети і на ринки, бо щодня я бачу там десятки одноразових пакетів. Їхня доля мені відома давно. Якась господиня прийде додому, розпакує покупки і просто викине непотрібний поліетилен у смітник.

Коли пакети створили, їх планували використовувати як предмет багаторазовий. Пізніше люди дійшли висновку, що поліетилен розкладається сотні років. І вся ця гидота роками гниє на звалищах.

Я не знаю, що ще має статися, щоб люди почали ставитися до цієї теми серйозніше. Мені справді незрозуміло, чому не можна потурбуватися заздалегідь про свій похід у магазин чи на базар.

Я завжди беру з собою або рюкзак, або місткий шопер, коли йду за покупками. Туди я складаю всі куплені продукти. Щоб купити банани, пару яблук, лимонів або цибулю, мені не потрібен пакет.

Десятки продуктів просто не потребують того, щоб складати їх у непотрібний поліетилен. Я роблю це протягом кількох років. Звичайно, пакети в моєму домі теж іноді з’являються. З ким не буває.

Але я не викидаю їх, а сортую і здаю на безпечне спалювання, оскільки пакети не можна переробити. Сортування вторинної сировини – звичайна справа мого життя, але для більшості це щось дивне.

Замінити в побуті поліетиленові пакети абсолютно не складно. Найпростіший і найзручніший варіант – тканинні мішечки. Їх можна використовувати для фруктів, овочів і будь-яких сипучих продуктів.

Головна перевага полягає в довговічності. Потрібно сильно постаратися, щоб такий мішечок швидко зносився. Як правило, виробники виготовляють багаторазові мішечки із сітчастої невагомої тканини.

Це ідеальний варіант для овочів і фруктів. Однак є варіанти з більш щільної тканини. Вона підходить для круп, бобових, горіхів або макаронів. Достатньо один раз купити кілька мішечків різних розмірів, щоб забути про пакети.

Також мішечки можна зшити самостійно, щоб не витрачати зайвого. Вдома напевно знайдеться стара непотрібна тюль. З неї виходять славні фруктовниці. А куди ж класти м’ясо або рибу?

В цьому випадку можна використовувати контейнери. На жаль, поки що не всі продавці з розумінням ставляться до такого. Комусь подібне здається чимось надскладним. Просто людям треба показати, що є інші шляхи споживання.

You cannot copy content of this page