Поради

Одяг лише допомагає утримати тепло, яке виробляє ваше тіло

Найголовніше – рухатись!

Одяг лише допомагає утримати тепло, яке виробляє ваше тіло. Якщо ви змерзли, найкращою стратегією буде почати швидше рухатись, або збільшити темп ходьби.

Їжте більше

Ваше тіло потребує більше «пального», щоб зігрітися. Тому перед виходом на вулицю треба поїсти чогось гарячого. Їжа дає організму енергію, значна частина якої піде на його обігрів. Це мають бути супи, бульйони, м’ясо і риба, ситні гарніри. Допоможуть зігрітися в морози і спеції: карі, перець, кмин, кориця, імбир.

«Ні» алкоголю!

Алкоголь не зігріває, він просто приглушує відчуття холоду. Людині здається, що стало тепло, але насправді організм продовжує замерзати. У результаті, це може обернутися обмороженням.

Пийте теплі напої

У холодних і сухих умовах організм ризикує отримати зневоднення. Тому час від часу рекомендується пити гарячий напій. Краще випити чашку трав’яного чаю з імбиром і лимоном. Зігріває в морози і гарячий шоколад, який довго зберігає тепло.

У пріоритеті – багатошаровість одягу 

Важливим у морози є одяг. Він має бути з натуральних тканин і широким, щоб між ним і тілом залишався простір, в якому створиться шар тепла.

При дуже низьких температурах варто одягати кілька шарів одягу, замість одного товстого. На ноги слід одягти кілька пар шкарпеток натуральної якості. Взуття має бути вільним з утепленими устілками.

Тримайте руки і ноги в теплі

Найчастіше обмороженню піддаються руки й ноги. Щоб не допустити цього, тримайте їх у теплі. Для захисту від холоду рук використовуйте рукавиці. Найбільше втрачається тепла через неприкриті ділянки тіла: зап’ястя, шию, обличчя. Тому намагайтеся закрити їх одягом максимально.

Регулюйте теплоту тіла

Якщо відчуваєте, що починаєте сильно потіти, зніміть ненадовго шапку (можна просто підняти її) або рукавички, чи розстебніть куртку. Потрібно зробити так, щоб тіло почало віддавати тепло в якусь певну частину (наприклад, в голову).

Співпрацюйте з сонечком

Взимку треба шукати сонячне місце, щоб погрітися. Робіть зупинку там, де воно є. Найкраще, щоб місце було безвітряним.

Не нервуйте

Стреси та нервові зриви ще більше допоможуть морозу охолодити вас. Примусьте себе розслабитися: напружте м’язи, а потім різко розслабте їх.

Вам також має сподобатись...