Потім ти зможеш перестати працювати, ти переїдеш у маленьке село на узбережжі, спатимеш до обіду,

Одного разу один бізнесмен стояв на пірсі в маленькому селі і спостерігав за рибалкою, що сидить у старому човнику, як той упіймав величезного тунця.

Бізнесмен привітав рибалку з успіхом і запитав, скільки часу потрібно, щоб упіймати таку рибу.— Кілька годин, не більше, — відповів рибалка. — Чому ж ти не залишився в морі довше і не впіймав ще кілька таких рибок? – Здивувався бізнесмен.

— Однієї риби достатньо, щоб моя сім’я прожила завтрашній день, — відповів той.— Але що ж ти робиш весь день? — не вгавав бізнесмен.— Я сплю до обіду, потім йду на пару годин порибалити, потім граю зі своїми дітьми, потім ми з моєю дружиною влаштовуємо собі відпочинок. А згодом я йду в село прогулятися, п’ю ввечері червоненьке і граю зі своїми друзями на гітарі. Ви бачите – я насолоджуюся життям, – пояснив рибалка.

– Я – випускник Гарварда, – сказав бізнесмен, – я допоможу тобі, ти все робиш не так. Ти повинен весь день рибалити і потім купити собі великий човен. – І що потім? — спитав рибалка.

— Потім ти ловитимеш ще більше риби і зможеш купити собі кілька човнів, навіть кораблів, і одного прекрасного дня в тебе буде цілий флот.

–А потім? -Потім, замість того, щоб продавати рибу посереднику, ти привозитимеш рибу прямо на фабрику і, збільшивши прибуток, ти відкриєш власну фабрику. –А потім?

— Потім ти залишиш це богом забуте село і переїдеш у велике місто і, можливо, одного разу ти зможеш відкрити величезний офіс і бути там директором.

— І скільки це займе часу?- років 15-20. – І що ж потім? — А потім, — засміявся бізнесмен, — потім настане найприємніше. Ти зможеш продати свою фірму за кілька мільйонів і стати багатим.

– А потім? — Потім ти зможеш перестати працювати, ти переїдеш у маленьке село на узбережжі, спатимеш до обіду, трохи рибалити, грати з дітьми, влаштовувати відпочинок з дружиною, прогулюватися селом, пити червоне вечорами і грати зі своїми друзями на гітарі…

You cannot copy content of this page